Yerinde Koltuk Yıkama Hizmeti | Temizlik hizmeti almak istediğinizde karşınıza iki seçenek çıkar. Ya yerinde temizlik yaptırırsınız, ya da temizlenmesi gereken eşyalarınızı firmaya verirsiniz. Yerinde koltuk yıkama işlemi bu hizmetten ilkidir. Firmaya vereceğiniz randevu doğrultusunda, firma personeli evinize ya da ofisinize gelerek temizlik işlemini gerçekleştirir.

Yerinde Koltuk Yıkama Hizmeti Nedir?

Özel makinelerle, 80 derece sıcaklıklarda koltukların derinlemesine ve yerinde temizliği işlemidir. Tüm işlemler talebiniz üzerine evinizde ya da ofisinizde gerçekleştirilir.

Yerinde koltuk yıkama hizmeti aşağıdaki gibi yapılır.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle firma sizden randevu alır ve yıkanacak koltukları belirler. Daha sonra gerekli olan ekipman ve personeli ayarlar. İkinci randevuda artık tüm hazırlıklar tamamlanmış ve sadece koltuk yıkama işlemi yapılacaktır.

80 derece sıcaklık sağlayan buharlı koltuk yıkama makinesi ile derinlemesine temizlik gerçekleştiririz. Ama önce koltuk yüzeyinin ve diplerinin toz ve pisliklerden arındırılmasını sağlarız. Bu işlem için de vakumlu elektrik süpürgesini kullanırız.

yerinde koltuk yıkama

Yerinde koltuk yıkama

 

Kullandığımız tüm cihazlar endüstriyel tiptedir ve alanının en iyisi makinelerdir.

Vakumlama makinesi, aynı zamanda yıkama makinesidir. Makine bir yandan koltuğu yıkarken, diğer yandan vakumla suyu çeker. Böylece koltuk ıslanmamış olur.

Böylelikle koltuk gün içerisinde tamamen kurumuş olur.

Nelere Dikkat Edilir?

İş yapmadan önce plan yaparız. Personelin nasıl çalışacağını, hangi ekipmanları kullanacağını belirleriz.

Koltuk yıkama işlemini belirli bir sıraya göre gerçekleştiririz. Diğer eşyalara zarar vermeyiz ve temiz çalışırız. Ortalığı batırmadan çalışmak firmamız için önemlidir.

Dip temizliğine önem veririz. Çünkü pisliklerin ve bakterilerin birçoğu bu yerlerde bulunmaktadır.

İşimizi tamamladıktan sonra ev sahibine teslim ederiz ve ev sahibini bilgilendiririz.

Neden Yerinde Koltuk Yıkama Hizmeti Almalısınız?

Hemen sizlere, neden yerinde temizlik hizmeti almanız gerektiğini, maddeler halinde anlatalım:

  • Yapılan işi yerinde görmüş olursunuz ve içiniz rahat eder.
  • Koltuğu temizlik yapılacak yere kadar getiriyoruz. Ancak belli bir bekleme süresi oluyor. Yerinde yıkama hizmeti aldığınızda beklemenize gerek kalmaz. Aynı gün koltuklarınız tertemiz olur.
  • Koltuklarınız sadece temizlenmez. Aynı zamanda hijyen hale gelir. Yani yüzeyindeki ve diplerindeki tüm bakteri ve maytlar yok olur.
  • Yerinde aldığınız hizmet daha sağlıklıdır.
  • Sadece koltuk yıkama değil, diğer eşyaların temizlenmesi hizmetini de veriyoruz. Belki de o an karar verip, diğer eşyalarınızın da temizlenmesini isteyebilirsiniz.
  • Taşıma sırasında meydana gelebilecek istenmeyen kaza riskleri de ortadan kaldırılmış olur.

Koltuk Yıkatmak mı? Silmek mi?

Silme işlemi yüzeyseldir. Her ne kadar etkili temizlik işlemi yapsanız da, dip temizliği için profesyonel makineler ve personeller gerekir. Çünkü silme işleminde hijyen temizliği yapılamaz.

Hijyenin sağlanabilmesi için mayt ve bakterileri yok edecek malzemeler ve makineler gereklidir. Mesela 80 derece sıcaklıkta birçok bakteri ve mayt ölür. Bu sıcaklıkta koltuklarınızı kendiniz temizleyemezsiniz. Bu tür temizlik işlemini gerçekleştirebilmek için endüstriyel vakumlu temizlik makinesi satın almanız gerekir.

 

Yerinde koltuk yıkama

Buharlı koltuk yıkama

 

Birkaç ayda bir yapılacak temizlik için de bu kadar para harcamaya gerek yoktur. Ayrıca böyle bir makine alsanız bile, detay temizliğinde deneyim kazanmanız gerekir.

Tüm bu zahmetlere girmenize gerek yoktur. Birkaç ayda bir alacağınız koltuk temizleme hizmetiyle, hem daha az ödemiş olursunuz, hem de zahmete girmemiş olursunuz.

Tabi ki haftalık olarak koltuklarınızı silebilirsiniz. En azından yüzeysel temizliği düzenli olarak yapılmış olur. Birkaç ayda bir de temizlik hizmeti alırsınız ve koltuklarınızın derinlemesine temizlenmesini sağlamış olursunuz.

Koltuk temizliği hakkında aşağıdaki videoyu izlemek isteyebilirsiniz.