Yatakların kirlenmesinin ana nedenlerinden biri vücudumuzdaki terdir. Her gece yaklaşık 0,5 litre vücut sıvısı kaybederiz. Bu da yılda 180 litreye karşılık geliyor. Bu süreçte tuzlar ve cilt yağı yorganda ve yatakta birikerek tüm dolguların birbirine yapışmasına ve kirlenmesine neden olur. Ek olarak, battaniyenin içinde nem birikerek ağırlığını arttırır ve aynı zamanda ısıyı düzenleme kabiliyetini de azaltır. Derince YATAK yıkama hizmeti ile yataklarınızın hafif, havadar, rahat ve sıcak kalitesini eski haline getirebilir veya koruyabilirsiniz.

Yatak koruyucuları, yatağınızın ömrünü uzatmaya çalışsalar da, yatağı tamamen temiz tutmakta ve akarlardan arındırmakta başarısız olurlar. Bu toz akarları ve diğer organizmalardan bazıları yatağınıza girer ve Körfez YATAK yıkama hizmeti almadığınızda bu durum aileniz için büyük bir sağlık sorunu haline gelir. Etrafta küçük çocuklarınız varsa, enfeksiyonlara ve hastalıklara eğilimli oldukları için bu daha büyük bir zorluk haline gelir. Aslında küçük yapıları, evin düzenli temizliğini yaparken atlanmalarının kolay olduğu anlamına gelir. Araştırmalar, yatağınızın her 3 ila 6 ayda bir iyice temizlenmesi gerektiğini ortaya koymuştur. İzmit YATAK yıkama hizmetlerimiz böceklerin, bakterilerin ve diğer organizmaların tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca tozu ortadan kaldırarak ailenizin sağlıklı bir ortamda derin bir uyku çekmesini de sağlıyoruz.

Kartepe koltuk yıkama olarak yatak temizliğinde de profesyonel hizmet veriyoruz. Burun akıntısı ile uyumak, astım, kaşıntılı ve sulu gözlerle uyanmak, alerji, sinüs enfeksiyonları, öksürme, egzama ve uyuyamama gibi sağlık problemleri yatağınızdan kaynaklı olabilir. Yataklar genellikle yetersiz havalandırmaya sahiptir ve bu nedenle zaman içinde toz akarı, bakteri ve küfün gelişmeye başladığı sıcak ve nemli bir ortam oluşturur. Toz akarları; ölü deri hücreleri, küf, mantar, bakteri ve polen gibi organik artıklarla beslenir. Bir dişi toz akarı hızla üreyebilir ve hayatı boyunca 300 yumurta bırakabilir. Başiskele koltuk yıkama hizmetlerinden yatak temizleme hizmeti kullanmazsak, yatağımız ortalama olarak 10 milyona kadar toz akarı içerebilir. Ayrıca toz akarları, vücut ağırlıklarının 200 katı dışkı üretir ve dışkıları birçok alerji semptomunun nedenidir.

Derince YATAK yıkama olarak toz akarlarından, kokulardan ve bakterilerden kurtulmak için yatağınızı uygun şekilde dezenfekte etmekte profesyonel hizmet sağlıyoruz. Çeşitli yatak temizleme yöntemlerine uyarak işlemleri gerçekleştiriyoruz. Danışmanlarımız, sahip olduğunuz endişelere bağlı olarak size en uygun yatak temizleme metodolojisini önermektedir. Ayrıca mantar, leke, koku, toz akarı, tahtakurusu ve kiri ortadan kaldıran özel yatak temizleyicisi ile yatakların kokusunu gideriyoruz.

Yatak Modelleri Temizleme Yöntemleri

Akarların hayatta kalmak için üç şeye ihtiyacı vardır; yiyecek, uygun nem ve güvenlik koşulları. Üçü de evlerimizde bulunur. Birincil besin kaynakları, insanlardan ve evcil hayvanlardan dökülen deri hücreleri veya tüyle doldurulmuş yatak takımları ve mobilyalardır. Deri dökülmesi, insanların evde en çok zaman geçirdikleri alanlarda meydana gelir, bu nedenle bunlar, halılarda, yataklarda ve yatak takımlarında en yüksek akar konsantrasyonunun bulunmasının iyi bir nedenidir. Yatak, toz akarları için ideal bir üreme alanıdır çünkü yatak sıcak, nemli ve her gece uyuduğumuzda dökülen yüksek miktarda insan ölü deri pullarını barındırır. Yatak, toz akarları ve tozun yanı sıra vücut sıvısı artıklarımızı, bakterileri ve diğer mikroorganizmaları da içerir.

Buharlı Temizleme: Buhar sadece gaz fazındaki sudur. Sıvı su kaynama noktasına ulaşana kadar ısı uygulanır ve tetik tabancası başlığı, yuvarlak fırça veya diğer aksesuarlar aracılığıyla yüksek basınçlı buhar olarak dışarı atılır. Buhar, virüs ve bakterilerin, ev tozu akarlarının veya alerjenlerin %99,99’unu kimyasal madde kullanmadan öldürür. Yatak, kanepe, halı veya perdelerde Derince YATAK yıkama olarak gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Yüksek sıcaklıktaki nem çabuk kuruduğundan ekstra vakumlama gerektirmez.

Vakumlama İşlemi: Toz, birikintiler ve evcil hayvan tüylerini temizlemek için yatak iyice süpürülür. Daha sonra zorlu lekelere özel bir leke ön işlem deterjanı uygulanır ve vakumla gerçekleştirilir.

Kuru Temizleme İşlemi: Yatak yüzeyine güçlü bir toz çözücünün uygulandığı kuru temizleme yöntemi Derince YATAK yıkama tarafından sıklıkla kullanılır. Burada kullanılan yaklaşım, solventin kiri çekmesini sağlar. Daha sonra tüm kir ve tozla birlikte çözücüyü çıkarmak için bir elektrikli makine kullanılır. Bu yöntem hem tüm yatak tipleri için güvenlidir hem de bakteri ve kokuyu nötralize etmede oldukça etkilidir.

Kuru UV Işıkla Temizleme İşlemi: Buradaki teknik, toz akarlarını ve bakterileri öldürmek ve yatağı tamamen sterilize etmek için özel yoğunlukta ultraviyole ışık kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yöntem hızlı ve verimlidir. Derince YATAK yıkama tarafından işlem yapıldıktan 72 saat sonra yatak kullanıma hazır hale gelir.

Yatak Kirleri Çeşitleri

Tıpkı mobilyalar gibi, yataklar da evde bir hava filtresi görevi görerek tozu, deri hücrelerini ve toz akarlarını içine hapseder. Tıpkı bir hava filtresi gibi, filtreyi temiz tutmak ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için değiştirmek gerekir. Hepimiz iyi bir uykunun zihinsel ve fiziksel sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yatağınız kiri, teri, toz akarlarını ve milyonlarca ölü deri hücresini hapseder ve bu da solunum sorunları, astım ve alerji semptomlarının artması veya kötüleşmesi, uykusuzluk ve bağışıklık sisteminin baskılanması gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Sağlıklı bir uyku için yatağınızın Derince YATAK yıkama tarafından profesyonelce temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Liflerin derinliklerine sıkışmış kiri çıkarmak için zeminlerinizi derinlemesine temizlemenin önemini anlıyorsanız, yatak temizliğinin de kiri bu şekilde çıkarabileceğini de anlamalısınız. Nevresiminizi düzenli olarak temizlemek yatağınızın temiz kalmasına yardımcı olur, ancak ne yazık ki cilt hücreleri, ter ve bakteriler yüzeyin çok ötesine geçebilir.

Evcil hayvan idrarı, çocuk idrarı, terleme ve ölü deri döküntüleri nedeniyle zamanla oluşmuş sarı lekeler gibi birçok farklı yatak kiri mevcuttur. Tüm bu kirlerin temizlenmesi, yataktan arındırılması oldukça önemlidir ve bu noktada Derince YATAK yıkama hizmeti en iyi çözümdür.

Çiş Temizliği

Çocuklar ve evcil hayvanlar bu dünyada en sevdiğimiz varlıklardır. Onlar ailemizin vazgeçilmez üyeleridir, ancak kesin olan bir şey var ki, arkalarında bir karmaşa bırakabilirler ve her zaman bir kaza meydana gelebilir. Ve bu kazaların talihsiz kurbanlarından biri de genellikle yataklardır. İdrar lekeleri, yatağınızın yüzeyinde renksiz, sarı halkalar bırakır. Hidrojen peroksit, kabartma tozu, bulaşık deterjanı, sirke ve su gibi birçok maddeyi karıştırarak temizlemeye çalışabilirsiniz. Ancak bu şekilde yapılan temizleme çabaları kiri sadece yatağın içine doğru itmeye yarayacaktır. Daha kesin, doğal ve profesyonel yöntem olarak Derince YATAK yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz.