Yahya Kaptan Koltuk Yıkama

Yahya Kaptan Koltuk Yıkama; Koltuklar, insanların en çok temas ettiği ev mobilyalarının başında gelmektedir. Bu yönüyle koltukların gerek eşya kırıntılarına, döküntülerine; gerekse de insanların dokunuşlarına sıkça maruz kaldıklarını söylemek mümkündür. Koltukların, Koltuk Yıkama hizmeti alınarak yıkatılmasını gerekli kılan en temel unsur budur. Koltuklar yıkanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar ve izlenen adımlar ise aşağıda verildiği gibidir.

Yahya Kaptan Koltuk Yıkama Hizmeti Detayları

Yahya Kaptan Koltuk Yıkama hizmeti çerçevesinde gerçekleştirilen detaylar şu şekildedir;

İlk olarak koltuğun yıkanmaya ihtiyaç duymasının nedeninin bizler tarafından bilinmesi ve incelenmesi gereklidir. Bu sebeple Koltuk Yıkama işlemine başlamadan önce sorunun ne olduğunu saptamak sanıldığından çok daha önemlidir.

Koltuğun üretiminin yapıldığı kumaşın türü, Koltuk Yıkama işlemine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken ve göz önünde bulundurduğumuz bir diğer unsurdur. Çünkü her kumaşın kendisine özel bir temizleme yöntemi vardır. Bu temizlenme yöntemlerinin doğru bir şekilde uygulanmaması, temizliğin aksine tahriplere yol açacaktır. Bu sebeple ürünün hasar görmemesi ve tam anlamıyla temizlenebilmesi için koltuğun kumaşına dikkat ettiğimizi söyleyebiliriz.

Yahya Kaptan Koltuk Yıkama

Koltuğun üzerinde çıkması zor olan lekelerin var olup olmadığı göz önünde bulundurduğumuz bir durumdur. Örnek vermek gerekirse: oje lekesi, çay lekesi, kan lekesi, kahve lekesi gibi lekeler çıkması zor olan ve sahiden de koltuklarda ciddi görüntü deformasyonları meydana getiren leke türleridir. Bu sebeple bu leke türlerine Koltuk Yıkama hizmeti esnasında daha büyük özen göstermek ve daha kuvvetli temizlik ürünleri kullanmak gereklidir. Aksi durumda lekeler çıkmayacak, minim boyutta da olsa deformasyona neden olacaktır.

Koltuğun en son ne zaman temizletildiği bizler için önemlidir. Örneğin: uzun zaman önce temizletilmiş olan ya da alındığından bu yana hiç temizletilmeyen koltuklar ekstra tozlu olacaklardır. Bu da söz konusu koltukların tam anlamı ile temizlenebilmesi için ekstra çaba göstermemize sebebiyet verecek bir durumdur. Çünkü koltuklar, esas itibari ile iç oluşumları sebebi ile tozları derinlerine kadar geçirmektedir. Kısa süre önce temizlenmiş olan koltuklarda tozların daha derinlere inmiş olması ihtimali azdır. Yapılacak işlem ise buna göre yapılacaktır.

Koltuğun sahip olduğu tasarım, Koltuk Yıkama işlemi yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer durumdur. Bu durumun göz önünde bulundurulmasını gerekli kılan ise esas itibari ile şudur; bazı koltukların yan kol tasarımları ahşap ya da deri formundadır. Bu da iki temel anlama gelmektedir. İlki, söz konusu yan kolların temizliği ve yıkanması için koltuktan farklı olan bir yöntem kullanılacaktır. İkincisi ise şudur; yan kolların ahşap ya da deri olması yıkama işleminin daha kısa ve daha az maliyetli olmasına sebep olacaktır. Bu da Koltuk Yıkama hizmetimizde göz önünde bulundurduğumuz bir diğer durumdur.