Körfez Yatak Yıkama

İdrar içerisinde bulunan ürik asit, birçok maddeye zarar verir. Özellikle kumaşlara zararlı etkileri vardır. Körfez yatak yıkama hizmetinde çişli yatakları temizlerken, diğer işlemlerden daha fazla prosedür uygularız.

Çünkü çişli yataklar ortama çok kötü koku yararlar. Kötü koku ise uzun süre maruz kalındığında insan psikolojisi üzerinde kötü etkilere sahiptir.

Körfez Yatak Yıkama: Çişli Yatak Nasıl Temizlenir?

Birçok kişi çiş sorununa yatak koruyucu ile çözüm bulmaya çalışır. Muşamba ya da su geçirmeyen malzeme kullansanız bile, idrar bir şekilde yatağa sızacaktır. Ayrıca, sürekli olarak koruyucu kullanmak sizi yoracaktır. Uzun vadede bu işlemden sıkılacaksınız.

Tabi ki yatak ve koltuk gibi yüzeylerde koruyucu kullanabilirsiniz. Özellikle evinizde evcil hayvan besliyorsanız, her ne kadar tuvalet eğitimi vermiş olsanız da, mutlaka bir takım önlemler almanız gerekir.

Körfez yatak yıkama

Körfez yatak yıkama

Ancak uzun vadede mutlaka profesyonel temizlik hizmetlerinden yardım almalısınız. Öncesinde ise kötü kokuyu engellemek ve yatak yüzeylerinin çürümemesi adına bazı işlemleri yapmanız gerekecek.

Anlatacağımız yöntemler kısa vadede işe yarayan ve sadece yatak ve koltuk gibi eşyalarınızın korunması için uygulanması gereken yöntemlerdir.

Uzun vadede ise periyodik aralıklarla Körfez yatak yıkama hizmeti almanız yararlı olacaktır.

Karbonatlı Temizleme

Karbonat maddesi birçok temizlik işlemi için adeta mucizeler yaratıyor. Eğer yatak ve koltuklarınızda idrar varsa üzerine hemen bir miktar karbonat dökün. Bir gece bu şekilde bekletin. Ertesi gün karbonatlı kısmı elektrik süpürgesi ile alın. Vakumlu süpürge kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü vakumlu süpürgeler, diğerlerinden daha etkili temizlik yapmanıza yardımcı olur.

Daha sonra karbonat ile oksijenli suyu karıştırın ve idrar olan yüzeye bir bez yardımıyla uygulayın. Oksijenli suyu, eczanelerden ve internetten temin edebilirsiniz.

Bu uygulamayı yaptıktan sonra doğal olarak ıslak bir yüzey olacak. Islaklığın derine inmemesi adına bir süre saç kurutma makinesi ile kurutma işlemi yapın.

Kurutma işlemini gerçekleştirdikten sonra Körfez Yatak yıkama profesyonel hizmetimizden yardım alın.

Evde geçici temizlik işlemlerini yapmak için, aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz.

https://youtu.be/6cEv3R54oMA

 

Kötü Kokuları Gideriyoruz

Körfez yatak yıkama işleminde yalnızca temizlik yapmıyoruz. Aynı zamanda hijyen ve kötü kokuların tamamen kaybolmasını sağlıyoruz.

Yatak yıkama işlemine, yatağın durumunu analiz ederek başlıyoruz. Çünkü idrarın yatak üzerinde kalma süresi de oldukça önemlidir. Uzun bir süre yatakta kalan idrarın tamamen temizlenmesi daha zordur.

Dilerseniz evde yatak yıkama, dilerseniz de fabrikamızda yıkama yapıyoruz. Ancak bizim tavsiyemiz evde temizlik işlemlerinin gerçekleştirilmesidir.

Yatağın durumunu analiz ettikten sonra, vakumlu süpürge ile tozunu alıyoruz. Daha sonra endüstriyel leke çıkarıcıları yatak yüzeyine püskürtüyoruz. Diğer yatak ve koltuk yıkama işlemlerinde tamamen farklı malzeme kullanıyoruz. Çişli yatak için kullandığımız kimyasal, derinlere işlemiş olan çiş lekesini söküp atacak kadar güçlüdür.

Kimyasal işleminden sonra köpükleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Vakumlu makinelerle kimyasal madde ve köpük kalıntılarını temizliyoruz.

Körfez yatak yıkama

Çişli yatak yıkama

İdrar lekesi böylece çözülmüş olur ve ardından durulama işlemini gerçekleştiririz. Yataktaki suyu tahliye etmek için vakumlu süpürgeyi kullanırız. Ancak kurutma işlemi olmadan yataktaki nem tamamen giderilmemiş olur.

Kurutma işleminden önce buharlı yıkama ile yataktaki bakteri ve mikrop gibi oluşumları da temizlemiş oluruz.

Son olarak kurutma işlemini gerçekleştiririz.

Evcil hayvan, hastalık ve bebek gibi etkenlerden dolayı yataklarınızda çiş sorununuz olabilir. Yukarıda sizlere verdiğimiz tavsiyelere uyarak, çiş lekesinin yayılmasını önleyebilir aynı zamanda kötü kokunun da önüne geçmiş olursunuz.