Kocaeli Yatak Yıkama

Kocaeli Yatak Yıkama | İnsanların gün ve hatta bir ömür içerisinde en fazla zaman geçirdikleri yerlerin başında yataklar geliyor. Bütün gün iş, eğitim ya da sosyal hayattaki farklı stresli zamanın yorgunluğunu atmış olduğumuz yataklar, aynı zamanda kir ve farklı lekelere maruz kalmaktadır. Bu nedenle sağlıklı hayat ve uyku için yatakların belirli dönem aralıklarında temizlenmesi ve yıkanması gerekmektedir. İnsanlar yatak alırken yatakların kaliteli ve rahat olmasına dikkat etmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken diğer husus ise yatılacak olan yatak modellerinin sağlık açısından temiz olmasıdır. Bunun içinde en kaliteli ve güvenilir firmalardan yatak yıkama hizmeti için yardım alınması tavsiye edilmektedir.

Sağlıklı Uykular İçin Kaliteli Yatak Yıkama Hizmeti

Maddi olarak pahalı olan yatak ürünleri, bu nedenle dikkatli kullanılması gereken eşyaların başında geliyor. Yatakların kirlenmesi ve tozlanması sıkça görülen bir durumdur. Bu nedenle; kirlenen yatakların değiştirilmesi ve yenilerinin alınması maddi açıdan zor olduğu için en etkili ve doğru şekilde temizlik yani yıkama işleminden geçirilmesi gerekiyor. Daha çok çocuklar tarafından uykularında istemsizce yataklara idrar kaçırmaları görülebiliyor. Oldukça kötü koku ve görünüme neden olan bu durum nedeniyle yatağın iç ve dış yüzeylerinin etkili şekilde temizlenmesi gerekiyor. Bu amaçlar doğrultusunda hizmet veren firmamız, özel cihazlar yardımıyla yataklarınızın ilk günkü gibi görünmesini sağlamaktadır.

Yerinde Yatak Yıkama Hizmeti

Her model ve boyuttaki yataklarınız için en etkili şekilde hizmetleri sunan firmamız; aynı zamanda müşterilerimizin isteği doğrultusunda hareket etmektedir. Evden çocuk ya da farklı nedenle ayrılamayacak veya daha güvenli hissetmek adına yatak yıkama hizmetini yerinde isteyen müşterilerimiz için kalıcı çözümler sunmaktayız. Vereceğiniz siparişler sonrasında evlerinize kadar gelen temizlik personellerimiz; özel yatak yıkama makineleri kullanarak yataklarınızı evlerinizde ortalama 1 ile 2 saatte yıkamaktadır.

Güvenilir Kadro ile Yatak Yıkama Hizmeti

Kocaeli Yatak Yıkama | Mahrem ve özel anların yaşandığı yerlerden birisi de yatak ürünlerimizdir. Bu nedenle yatakların yıkanması ve temizlenmesi işleminde insanlar güven duygusu ile hareket etmek istemektedir. Alanında uzman ve güvenilir kadro ile birlikte sağlamış olduğumuz yatak yıkama hizmetlerinde; yerinde yıkanan yataklarınız için diğer eşyaların güvenliği sağlanmaktadır.

Yatak yıkama işlemi günün 1/3’ünün geçirildiği yatakların zararlı organizma ve bakterilerden arındırılması işlemidir. Bu işlem sayesinde yataklar daha sağlıklı ve hijyenik hale getirilir.

Yatak yıkama işlemi yüzeyi boşaltılmış yatağa su püskürtülmesiyle başlanır. Bu işlem yatak yüzeyinde yer alan lekelerin çıkmasını kolaylaştırır. Islatma işleminden sonra yatağa zarar vermeyecek leke çıkarıcılar uygulanır ve lekelere müdahale edilir.

Leke çıkarma işleminden sonra yatak yüzeyi vakumlanarak temizlenir. Vakumlama işleminin ardından yatak kurumaya bırakılır. Bu aşamada hava ve ortam ısısı ne kadar yüksekse kuruma o kadar hızlı gerçekleşir. Temizliği gerçekleştirilen yatak 2 – 3 saatlik periyotlarda farklı yüzeyler yere dik olacak şekilde yer değiştirilerek kurutulur. Kuruma işlemi yatağın toz olmaması için hava sirkülasyonunun olmadığı yerde yapılır.

yatak yıkama

Yatak Yıkama

Temizlik süreci makineler aracılığıyla kolaylıkla yürütülebilir. Ancak basit bir işlem gibi görünse de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Burada önemli olan yapılan işlemin hem temizliği, hem de hijyeni sağlayacak nitelikte olmasıdır.

Yatak yıkamada dikkat edilecek noktalar nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Yatak Yıkama Takımlarını Çıkarın

İşlemden önce yatak üzerinde yer alan çarşaf ya da battaniye benzeri bütün nesneler çıkarılmalıdır. Bu işlemin amacı yıkama öncesi yatak yüzeyine doğrudan müdahale edilebilmesi ve yıkama sürecinin daha etkili olabilmesi içindir.

Yatak yıkama

Yatak yıkamada dikkat edilmesi gerekenler

Yatağı Önce Süpürün

Önce süpürme işlemi yapın. Böylece yatak yüzeyindeki toz ve pislikler bir nebze olsun giderilecektir ve yıkama sırasında doğrudan lekelere odaklanılabilecektir.

Aynı zamanda yıkama öncesi yatağı süpürmek, toz ve kirlerin yatağa işlemesini önler. Böylelikle yıkama kalitesi artırılmış olur.

Yıkama işlemi

Yıkama işlemi, lekelere doğrudan müdahalenin gerçekleştirildiği aşamadır. Bu aşamada yatak yüzeyi ıslatılıp leke çıkarıcılar uygulanır. Böylelikle yatak yüzeyindeki lekelere doğrudan müdahale edilerek gerekli temizlik işlemi sağlanmış olur.

Leke sökücü deterjanlar uygulandıktan sonra buharlı temizleme makineleriyle vakumlama işlemi gerçekleştirilir. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra yatak kurutularak kullanıma hazır hale getirilir.

Her İki Tarafı Temizleyin

Yatağın her iki tarafının da temizlenmesi yatağın yıkanması sırasında uygulanacak olan işlemlerdendir.

Peki bu işlem neden yıkama sürecinde gereklidir? Bunun birçok nedeni bulunuyor. Yatağın her iki tarafının temizlenmesi;

 • Yataktaki temizlik kalitesinin artırılması,
 • Lekelerin çıkarılabilmesi, açılarından önemlidir.

Yılda İki Defa Temizlenmelidir

Yatakların yıl içerisinde iki kez temizliği gerçekleştirilmelidir. Bu işlemin iki kez gerçekleştirilmesinin birçok nedeni bulunuyor. Yatağın uzun süre yıkanmaması, lekelerin yatak yüzeyine işlemesine neden olur. Bu durum ise yatağın temizlenmesini zorlaştırır. Lekelerin yatak yüzeyine işlemesinin ve kalıcı hale getirilmesinin önüne geçilebilmesi için düzenli olarak yataklar yıkanmalıdır.

Yatağın iki kez yıkanmasının bir diğer nedeni, yatak yüzeyindeki mite ve zararlı bakterilerin yok edilmesidir. Böylece yatağın düzenli olarak yıkanması sayesinde insan sağlığının korunması sağlanır.

Buharlı Temizleme Yapabilirsiniz

Yatak temizliği bireysel yöntemlerle de yapılabilir. Eğer yanlış yöntemler uygulanırsa lekelerin daha derine işlemesi sonucuyla karşılaşılabilir. Temizlik işlemlerinde buharlı makinelerden yararlanabilirsiniz.

Evde buharlı temizleme yapmak istiyorsunuz. O zaman aşağıdaki video size yardımcı olabilir.

https://youtu.be/PEG5nYq2t2w

Siz yine de profesyonel yardım alın. Ne olur ne olmaz!

İyice Kurutun

Kurutma işlemi, suya bağlı lekelerin oluşmasının önüne geçilebilmesi için önemlidir. Tek yönlü değil çift yönlü kurutma yapılmalıdır. Çünkü yatağın diğer tarafında su lekeleri meydana gelebilir. Bu nedenle yatağın belirli aralıklarla çevrilerek kurutulması gerekiyor.

Kurutma sırasında dikkat edilecek noktalardan diğeri de yatağın toz almamasıdır. Yatağın kurutulduğu bölgede hava akımının olmaması gerekir. Ayrıca tozun birikmeyeceği alanlar seçilmelidir.  Yatakların kuruma süresi değişkenlik gösterse de ortalama olarak 3 – 4 saattir.

Parfümle Kokusunu Giderin

Yatak yüzeyine zarar vermeyecek ve yıkamaya bağlı kokunun giderilmesini sağlayacak parfümler kullanılabilir. Kim hoş kokulu bir yatakta uyumak istemez ki?

Profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirdiğimiz yatak yıkama işlemi fiyatlarımız hakkında bizleri arayarak, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yılda iki defa yapılması gereken yatak yıkama işlemi oldukça önemlidir. Çünkü tekniğine uygun yapılmadığında, yatak içerisinde bulunan bakteri ve diğer zararlı maddeler giderilmemiş olacaktır.

Yatak Yıkama Nedir?

Yataklarda oluşan lekelerin ve bakterilerin temizlenmesi işlemidir. Yatak yıkama işlemi yatağın üzerine oluşan kir ve lekelerin yanı sıra yatak yüzeyinde oluşabilen organizmaların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilir.

Profesyonel firmalar tarafından verilmesi gereken bir hizmettir. Yıkama işlemi günümüzde evde de verilebiliyor. Yatak yıkama evde verilen hizmet olarak daha çok tercih ediliyor. Evde yatak yıkama hizmetinin daha yayınlaşmasında, hizmeti alan kişiler tarafından pratik olması etkili olmuştur.

yatak yıkama

Yatak Yıkama

 

Neden Yıkama Yapılmalıdır?

Yatak yıkama şimdilerde daha da yaygınlık kazanan bir işlemdir. Aslında yatak yıkama işlemi diğer temizlik süreçlerinde olduğu gibi önemli temizlik süreçlerindendir.

Peki bu kadar önemli olan yatak yıkama işlemi neden yapılır?

 • Geceleri uzun süreler boyunca üzerinde yatılan nesneler olmaları nedeniyle vücutta bulunan deri döküntüsü, ter ve yağ benzeri unsurlar yatağa geçmektedir. Temizlik işlemi bütün bu unsurların giderilerek hijyenik ortam oluşturulması için gerçekleştirilir.
 • Yatak üzerinde mikro organizmaların oluşmasını önlemek için  yapılır.
 • Mite mikroplarının yatak yüzeyinden arındırılabilmesi için gerçekleştirilir.
 • Leke ve kirlerin yatak kumaşına zarar vermesini önlemek için ve yatağın ömrünün uzamasını sağlamak için yapılır.
 • Astım başta olmak üzere birçok hastalığın oluşmasının önüne geçilir.

Yatakta Oluşan Sarı Lekeler Nasıl Geçer?

Yatakta sarı leke oluşumu genellikle terleme veya çocuklarda idrar yapma nedeniyle meydana gelir. Oluşan sarı lekeler, temizleme işlemiyle giderilebilir. Ancak üzerinden uzun süre geçmiş olan lekeler kumaşın içine işler ve yıkama işlemi olumlu sonuç alınamayabilir.

yatak yıkama

Yataktaki Sarı Lekeler

 

Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Temizleme işlemi öncelikle temizleyici ürünlerin karıştırılmasıyla gerçekleştirilir. Gelişen teknoloji sayesinde artık temizlik işlemi vakumlu yatak yıkama makinesi ile yapılmaktadır. Vakum gücü yüksek  makineler oldukça etkilidir. Ayrıca bu sayede yerinde yıkama da yapılabilmektedir.

Temizleme sürecinde tercih edilen yöntemlerin başında buharlı yıkama işlemi gelir. Buharlı yıkama işlemindeki prensip, 120 – 170 derecelere varan buhar sıcaklığının yatağın içlerine ulaşmasıdır. Uygulanan basınçlı buhar sayesinde yatakta yer alan bakteri, akar ve maytlar ortadan kaldırılır. Buharlı yıkama işleminde ihtiyaç duyulan dezenfeksiyon işlemi de sağlanmış olur.

yatak yıkama

Yatak yıkama işlemi

 

Yıkama İşleminin Aşamaları

İşlem yapılırken temelde üç aşama uygulanır. İlki ıslatma işlemidir. Bu işlemde anti bakteriyel özellikte yatak temizleyici ürünleri kullanılır ve yatak yüzeyinin eşit şekilde ıslatılması sağlanır. Islatma işlemi sonrasında lekelerin giderilmesi işlemi gerçekleştirilir.

yatak yıkama

Yataktaki Bakteriler

 

Giderme sürecinde, lekelerin çıkmasını sağlayacak şampuan ve leke çıkarıcı ürünler kullanılır. Son aşama vakumlama işlemidir. Vakumlama doğru ve iyi şekilde yapılmazsa, yatak yüzeyinde kalan su kusma ya da koku oluşumuna neden olabilir. Kumaşın altına inecek kadar temiz su uygulanır ve kirli suyun tekrar çekilmesi sağlanır. İşlem, çekilen su temizlenene kadar devam eder.

Aşağıdaki video ilginizi çekebilir.

 

 

Yıkanan Yatak Kaç Saatte Kurur?

Yıkanan yatağın kuruma süresi işlemin yapıldığı ortam, hava şartları ve diğer noktalara göre değişkenlik gösterir. Genellikle yataklar, 3 – 4 saat gibi bir sürede kurur.

Hizmet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan işlem, halı ya da koltuk yıkama işlemi gibidir.

Profesyonel bir yıkama hizmeti alacaksınız ama nelere dikkat edeceğinizi bilmiyorsunuz. O zaman hemen anlatmaya başlayalım.

 • Alacağınız hizmetin niteliğini, firmanın daha önce yapmış olduğu işlerden anlayabilirsiniz.
 • Hizmetin hangi araçlarla yapıldığı önemlidir. Hizmet alacağınız firmanın endüstriyel makineleri kullanıp kullanmadığını mutlaka araştırmalısınız.
 • Hizmetin hızlı ve sorunsuz olması gerekir.
 • Kaliteli bir hizmetin tabi ki yüksek bir bedeli olur. Ama çok fazla bedel ödemek de gereksizdir. Bu yüzden alacağınız hizmetle alakalı fiyat araştırması yapmalısınız.
 • İnternet üzerinde yer alan firma yorumlarına bakarak, firmanın güvenilir olup olmadığını anlayabilirsiniz.