Kocaeli Temizlik Şirketleri Kocaeli Koltuk Yıkama

kocaeli temizlik
KOCAELİ TURKUAZ TEMİZLİK

KOCAELİ KOLTUK YıKAMA TAVSİYE

  • Kocaeli Koltuk Yıkama Tavsiye

Kocaeli Koltuk Yıkama Tavsiye

Kocaeli koltuk yıkama tavsiyesi, başta koltuklarımızı neden yıkatmamız gerektiğini bilmemiz ile ilgilidir. Koltuklarımız belli bir kullanım süresinden sonra kokmaya, döşemesinde kirden meydana gelen lekelere, koltuk aralarında oluşan pisliklere neden olabilmektedir. Dökülen sıvılar ya da doğru olmayan kullanım şekilleri de koltuklarımızın zaman içerisinde yıkanmasına neden olur. Koltuk döşemeleri birçok cins kumaştan meydana gelmektedir. Bu kumaşların cinsleri de farklı yıkama metodları ve farklı ürünlerin kullanımını gerektirir. Her döşemeye aynı temizlik malzemesi kullanılmamaktadır. Ayrıca bazı döşemeler için daha farklı koltuk yıkama yöntemleri de kullanılabilir.

Vereceğimiz Kocaeli koltuk yıkama tavsiyesi, kullanılacak temizlik kimyasallarının ve ürünlerinin kalitesi ile ilgili olacaktır. Temizlik kimyasalları, kaliteli olmalı ve döşemeye zarar verecek asit, çamaşır suyu gibi ucuz kimyasallar içermemelidir. Koltukların yıkanması işlemine başlarken başta döşemenin cinsinin belirlenmesi gerekir. Buna göre sistem düşünülmelidir. Daha sonra ise döşemenin tozunun güzelce alınması gerekir. Süpürülme işleminden sonra ise koltuk döşemesine uygun şampuanla koltukların ıslatılması sağlanır. Belli bir zaman bekletildikten sonra kirlerin yumuşamasının sağlanması, en azından kirlerin daha rahat bir şekilde temizlenmesini sağlar. Bu yapılan işlemler, toz ve kirlerin kabarıp yüzeye çıkmasını sağlayacaktır. Bu şekilde vakumlama yapılarak ilk parti çekme işleminin ardından tekrar şampuanlı su ile püskürtme ve diğer taraftan ise vakumlama ile ikinci parti temizleme sağlanır. Tekrar vakumlama yapıldıktan sonra sıra yoğun lekelerin olduğu bölgelere gelmektedir. Bu kısımların temizliği farklı kimyasallar ve işlemler gerektirir. Bu şekilde koltuklarının kirlendiğini düşünen kişiler, koltuk yıkatacakları zaman bu aşamalara dikkat etmelidirler. Gerekirse kullanılan ürünler hakkında bilgi almalıdırlar.

Kocaeli koltuk yıkama tavsiyesi verecek olursak; doğru işlem, doğru kullanım ve kaliteli uygulamanın gerekliliğinin unutulmaması gerektiğidir. Ürünlerin kalitesi kadar makinelerin kalitesi de en az ürünler kadar önemlidir. Çünkü iyi vakumlamayan makineler ile yapılan yıkamalarda, koltukların ıslak kalma riski ve her şeyden önce pisliklerin iyi çekilmemesi nedeni ile oluşacak, koku ve kalıcı mikroorganizma riski bulunacaktır. Bu nedenle vakumla son derece önemlidir. Ayrıca çalışanların bu işin uzmanı olması da son derece önem taşımaktadır.

Kocaeli Koltuk Yıkama

Kocaeli Koltuk Yıkama

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212