Kocaeli Halı Ve Koltuk Yıkama

Kocaeli Halı Ve Koltuk Yıkama | Yaşam alanlarının hijyen kriterlerini sağlaması oldukça önemlidir. Bu noktada da halı ve koltukların temizliği büyük bir önem taşımaktadır. Devamlı olarak kullanılan ve tozu ve kiri içine hapseden koltuk ve halıların büyük bir hassasiyetle temizlenmesi, hijyenik hale getirilmesi gerekir. Deneyimli personeller, son teknolojik cihazlar ve kaliteli temizlik malzemeleri ile gerçekleştirilen işleme halı ve koltuk yıkama işlemi denir. Kusursuz bir temizlik sunan profesyonel halı ve koltuk yıkama faaliyetleri ile sizler de iş ve yaşam alanlarınızın derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Yaşam alanları için olmazsa olmaz bir görev üstlenen koltuklar ve halılar devamlı olarak toza, kire ve pisliğe maruz kalır. Kumaşların ve dokumaların içerisine hapsolan bu kirlerden ise yüzeysel bir temizlikle kurtulmak mümkün değildir. Derinlere kadar ulaşan bu kirler zamanla bakteri oluşumuna sebep olarak canlı sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu sebeple bu noktada profesyonel bir hizmet anlayışına sahip olan temizlik firması arayışı içerisine girmeniz gerekir. Buharlı koltuk yıkama faaliyetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren firmamız ile görüşerek sizler de hijyenik bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetimizle halılarınızı ve koltuklarınızı kusursuz bir şekilde temizleyerek sağlıklı bir yaşam alanı sunarız.

Kocaeli Halı Ve Koltuk Yıkama

Kocaeli bölgesinde sunduğumuz bu hizmetimizle sektörün öncülerinden biri olmayı başaran Vitrin Temizlik firmamız 15 yıllık deneyimi ile müşterilerinden tam puan almayı başarır. Üst düzey memnuniyet oranına sahip olan firmamız; kurumsal ve özel şirketlerin su deposu temizlik faaliyetlerini de profesyonel bir çalışmayla gerçekleştirir. Senede iki defa olmak üzere iki yüzü aşkın kurumsal ve özel firmalara ait olan su depolarını büyük bir hassasiyetle temizler.

Halı ve Koltuk Yıkama Faaliyetlerinin Önemi

Sağlıklı ve zinde bir yaşam için temizlik oldukça önemlidir. Bedensel temizliğin yanı sıra bulunulan ortamın da hijyen kurallarına uyum sağlaması gerekir. Bu noktada da gün içerisinde en çok kullanılan ve toza maruz kalan materyallerin temizliğine özen gösterilmelidir. Sürekli olarak ayak altında bulunan ve tozu içine hapseden halılar, uzun süre temizlenmediği takdirde bakteri oluşturarak solunum yolu hastalıklarına sebep olabilir. Aynı durum koltuklar için de geçerlidir. Döşemeler içerisinde biriken toz partikülleri zamanla birikerek ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Bu sebeple yaşam alanlarında bulunan halı ve koltukların düzenli aralıklarla temizlenmesi büyük bir önem taşır. Hem dekorasyon hem ısı dengesinin korunması ve insan sağlığı için oldukça büyük bir öneme sahip olan halıların temiz olması gerekir. Özellikle çocuklu ve kalabalık ailelerin bulunduğu evlerde daha sık ihtiyaç duyulan halı temizliği; bilinçli, tecrübeli ve bilgili kimseler tarafından gerçekleştirilmelidir. Alanında uzman personellerimiz halılarınızın ve koltuklarınızın temizliği esnasında oldukça titiz bir çalışma gerçekleştirerek yüzde yüz memnuniyet duymanızı sağlar. Sandalye yıkama işlemleri başta olmak üzere birçok döşemenin temizliği firmamız tarafından gerçekleştirilir. Teknolojik cihazlar aracılığı ile halı ve koltukların ulaşılmaz noktalarındaki toz taneciklerini bile kolayca temizlemekteyiz. Ev, iş, ofis, atölye dahil olmak üzere birçok alandaki halılarınız ve koltuklarınız için başarılı bir hizmet sunmaktayız.

Halı ve Koltuk Nasıl Yıkanır?

Halılarını ve koltuklarını yıkatmak isteyen bireyler için sürecin nasıl ilerleyeceği büyük bir merak konusudur. Bu aşamadaki kişilerin detaylı bir araştırma yaparak alanında uzman bir firmayla işbirliği içerisinde olması gerekir. Vitrin Temizlik ailesi olarak on beş yıldır üstlendiğimiz bu görevi profesyonel hamlelerle başarılı bir şekilde yerine getirmekteyiz. Çekyat yıkama işlemlerimiz ile evinizde bulunan oturma gruplarının mekanizmaları, döşemeleri, örtüleri dahil olmak üzere her noktası temizlenir. Aynı şekilde Köşe takımı yıkama işlemlerimizi de büyük bir titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Kaliteli ekipmanlarımız ile halılarınızın ve koltuklarınızın temizliği gerçekleştirilir. Aynı zamanda yatak yıkama faaliyetlerimiz ile de sağlıklı uyku uyumanıza imkan tanımaktayız. Tarafımıza ulaşmanızı takip eden en kısa sürede işlem gerçekleştirmek için adresinize ulaşmakta ve işleme başlamaktayız. Temizlik gerçekleştirilecek alanın büyüklüğü ile orantılı personel ekibimiz ve temizlik materyallerimiz ile tüm temizlik işlemi en kısa sürede tamamlanır. Bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına büyük bir hassasiyet göstermekteyiz. İşlem sonunda yüzde yüz memnuniyet duyacağınız hizmetimizden faydalanmak için sizler de iletişim kanallarımız üzerinden tarafımıza ulaşabilir ve talebinizi dile getirebilirsiniz. Taahhüt edilen süre içerisinde temizlik ihtiyacınız Vitrin Temizlik ailesi tarafından eksiksiz bir şekilde giderilir.

Koltuk eşyalarını yalnızca silmek, temizlik için işe yaramaz. Silme işlemi yalnızca yüzeydeki tozları almaya yarar. Ya koltuk hijyeni? İşte bunun için de ev tipi koltuk yıkama makinesi gereklidir.

Peki ama ev tipi koltuk yıkama makinesi işe yarar mı?

Kesinlikle işe yarar!

Ev Tipi Koltuk Yıkama Makinesi Özellikleri

Bir ton para ödeyerek satın alacağınız ürünü uzun bir zaman kullanmak istersiniz. Aslında bu her ürün için geçerlidir. Çünkü sonuçta bir sürü para ödüyorsunuz.

Paranızın karşılığını almalısınız değil mi?

ev tipi koltuk yıkama makinesi

Koltuk yıkama makinesi

O zaman paranızı boşa harcamadığınızdan nasıl emin olacağınızı anlatmaya çalışalım ve makine özelliklerini sıralayalım:

  • Koltuk yıkama makinesi kolay taşınabilir ve ergonomik olmalıdır. Ergonomik derken kastımız, sizi yormadan temizlik yapabilmesi, kolay tutabilmeniz ve kolayca taşıyabilmeniz gibi özelliklerdir.
  • İyi bir cihazın çekim gücü de iyi olmalıdır. En az 2400 watt olması idealdir. Halı koltuk yıkama makinesi tek motora sahiptir. Endüstriyel olan tiplerde çift motor vardır. Yani emiş gücü daha fazladır. Gerçi ev tipi de işinizi görür, ama endüstriyel tip makinelerin temizliği ile aynı olmaz.
  • Ev tipi koltuk yıkama makinesi su haznelerinin büyük olması gerekir. Çünkü vakumla çekilen kirler bu tankta suya hapsedilir. Sonuçta çok kısa sürelerde su tankını değiştirmekle uğraşamazsınız değil mi? Pratik olmaz.
  • Tüm ürünlerde garanti süresi önemlidir. Firma garanti süresi ile cihaza bir nevi kefil olmuş olur. Garanti süresi içinde bozulan bir ürünü değiştirebilir ya da arızasının giderilmesini talep edebilirsiniz. Bu yüzden garanti süresi en uzun olan ürünleri tercih etmelisiniz. Hatta en az 2 yıl garantili ürünler olursa süper olur.
  • İyi bir ev tipi koltuk yıkama makinesi bol yedek parçaya sahip olmalıdır. Yedek parçaların da kolay ulaşılabilir olması önemlidir. Düşünün bir makine alıyorsunuz ve kullanıcı hatasından dolayı bozuldu. Ya da teknik bir arıza meydana geldi. Ama servisin elinde yedek parça yok. Ve size diyor ki yurtdışından gelecek ve gelmesi en az 2 haftayı bulur. Ne kadar sinir bozucu bir durum değil mi?

Yukarıda bahsettiğimiz makine özellikleri, aynı zamanda alırken dikkat etmeniz gereken konulardır.

Hangi Deterjanla Birlikte Kullanabilirsiniz?

Biz insanlar nasıl her besini yiyemiyorsak, makineler için de durum aynıdır. Makinelerin tamirinde her parça kullanılmaz. Ya da makineler her yağı kabul etmez. Tıpkı insanlar gibi…

Aynı şekilde her deterjan da makine tarafından kullanılmaz. Şöyle söyleyelim. Kullanılır, ama yaptığınız temizlik bir işe yaramaz.

Peki hangi deterjanı kullanmalısınız?

 

ev tipi koltuk yıkama makinesi

Koltuk şampuanı

 

Etkili sonuçlar alabileceğiniz ve aynı zamanda parfüm içeren deterjan kullanmanız iyi olacaktır.

Limprox denilen bir marka var. Koltuk yıkama firmalarının birçoğu bu markayı kullanıyor.

Marka hakkında, https://www.limprox.net/koltuk-yikama-deterjanlari bu linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ev Tipi Koltuk Yıkama Makinesi İle Nasıl Temizlik Yapmalısınız?

Standart bir temizleme makinesinin içine 200 mililitre deterjan koyarak işe başlayın. Önce koltuğun ortasından başlayın. Daha sonra makinenin diğer aparatlarıyla köşe kısımlarını temizleyin. En zor olanı da köşe kısımlarının temizliğidir. Yani koltuk aralarının…

En çok pisliğin biriktiği alanlar buralardır. Neyse ki elinizdeki makinenin aparatı var.

Koltuk yıkama makineleri buharla çalışır. Yani içinde bulundurdukları rezistanslarla suyu ısıtırlar ve buhara çevirirler. Buhar koltuk üzerindeki kirleri yumuşatır ve vakumun daha rahat kirleri çekmesini sağlar.

Hangi Sıklıkta Temizlik Yapmalısınız?

Her hafta rutin temizlik işlemi yapılabilir. Bunun dışında her altı ayda bir profesyonel koltuk yıkama hizmeti almanız yararlı olacaktır.

Koltuklarınızın yüzeysel olarak değil, derinlemesine temizlik işlemlerinde bizleri tercih edebilirsiniz. İletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilir, profesyonel temizlik hizmeti alabilirsiniz.

En İyi Kocaeli Halı koltuk Yıkamacı | Sağlıklı bir yaşam için hijyenik bir ortamın varlığına ihtiyaç duyulur. Bireylerin bulundukları ortamların hijyen ve temiz olduğundan emin olması gerekir. Bu bağlamda da yaşam alanlarında bulunan halıların ve koltukların düzenli aralıklar ile profesyonel hamleler ile temizlenmesi gerekir. Gün içerisinde sürekli olarak üzerinde bulunulan ve toza maruz kalan halı ve koltuklar, düzenli aralıklarla temizlenmediği takdirde ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Özellikle solunum yolu rahatsızlığı bulunan kimseler için bu eşyaların tozdan ve kirden arındırılması gerekir. Halılar ve koltuklar, özel materyaller kullanılarak daha temiz ve başarılı bir şekilde temizlenebilir.

Bu alanda profesyonel bir çalışma anlayışına sahip olan firmamızla görüşerek sizler de yaşam alanlarınızda bulunan halı ve koltuklarınızı derinlemesine temizletebilirsiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için temiz, ferah ve sağlıklı alanlar yaratabilirsiniz.

En İyi Kocaeli Halı koltuk Yıkamacı

Bu alanda profesyonel bir hizmet anlayışına sahip olan Vitrin Temizlik firmamızla görüşme gerçekleştirerek kusursuz bir hizmet almanız mümkündür. En iyi Kocaeli halı koltuk yıkamacı işlemlerimizle adresinizde bulunan tüm halı ve koltuklarınızı büyük bir dikkat ve titizlikle temizlemekteyiz. Kirden, tozdan ve bakteriden arındırılan eşyalarınız ile birlikte sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz mümkündür. On beş yılı aşkın süredir sektörde adından söz ettiren firmamız, kurumsal ve özel şirketlere gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerle de ön plana çıkmayı başarır. Yalnızca halı ve koltuk temizliği değil; su deposu temizliği işlemlerini de büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmekte ve sizlere hijyenik bir ortam sunmaktayız.

Halı ve Koltuk Yıkama Nasıl Gerçekleştirilir?

Kişiler için oldukça yorucu ve düşündürücü bir işlem olan koltuk ve halı temizliğinde gerekli hassasiyet ve özen gösterilmediği takdirde istenilen sonuç elde edilememektedir. Bu noktada da kişiler profesyonel bir destek talep eder. Vitrin Temizlik ailesi olarak; sahip olduğumuz tecrübe ve iş prensibi ile adresinize gelerek tüm halılarınızı ve koltuklarınızı kusursuz bir şekilde temizlemekteyiz. Alanında deneyimli temizlik ekibimiz ve son teknolojik temizleme materyallerimiz ile eşyalarınızda biriken en ufak tozu bile başarılı bir şekilde temizlemekteyiz. Tarafımıza ulaştıktan sonra taahhüt edilen tarih ve saatte adresinize gelerek temizliğinin gerçekleştirilmesini istediğiniz halı ve koltuklarınız personellerimiz tarafından büyük bir özen ve dikkatle temizlenmeye başlanır. Halı ve koltuklar için özel olarak tasarlanan yıkama cihazları kullanılarak döşeme ve dokuma içerisine hapsolan toz partikülleri saniyeler içerisinde temizlenir.

Her noktaya ulaşabilmek adına özel olarak üretilen başlıklar kullanılarak koltuklarınızın en ücra köşeleri ve kirlerden arındırılır. Tüm işlem en kısa süre içerisinde üst düzey bir performansla tamamlanır ve kullanımınıza sunulur. Kullandığımız lisanslı temizlik kimyasalları, canlı sağlığına zarar vermez ve derinlemesine temizlik sağlar. Sizler de yaşam alanlarınızda kusursuz bir temizlik elde etmek istiyorsanız firmamızın profesyonelliğinden faydalanabilirsiniz. Sahip olduğumuz çalışma prensiplerimiz ve iş etiğimiz gereğince tüm süreç karşılıklı güven çerçevesinde yürütülmektedir. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına üst düzey bir hassasiyet gösteren firmamız işlemden yüzde yüz memnuniyet duymanız için büyük bir çaba sarf eder.

Halı ve Koltuk Temizliği Önemi

Temizlik, hayatın her alanında büyük öneme sahip olan bir işlemdir. Bu sebeple sağlıklı ve zinde bir yaşam için yaşam alanlarının hijyenik, bakımlı ve yaşamaya uygun hale getirilmesi gerekir. Günümüzde evler, işyerleri, ofisler, atölyeler, inşaatlar başta olmak üzere birçok alanın temizliğe ihtiyacı vardır. Halı ve koltuklarda biriken toz ve kirler zamana bağlı olarak bakteriye dönüşebilir. Solunum yolu rahatsızlıkları başta olmak üzere diğer birçok hastalığın önlenmesi için yaşam alanlarında bulunan halı ve koltukların derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Alanında uzman ve profesyonel bir ekibe sahip olan Vitrin Temizlik firmamız ile irtibata geçerek sizler de halılarınız ve koltuklarınız için derinlemesine temizlik sağlayabilirsiniz.

Kocaeli sınırları içerisinde her noktada hizmet veren Vitrin Temizlik ailesi olarak ihtiyaç duyduğunuz temizliği sizlere en kısa süre içerisinde sunmaktayız. Güleryüzlü hizmetimiz ve üst düzey performansımızla herhangi bir mağduriyet yaşamanızın önüne geçmekteyiz. Dilediğiniz lokasyonda bulunan halılarınız ve koltuklarınız tecrübeli personellerimiz vasıtasıyla derinlemesine temizlenir ve sizleri hastalıklara karşı korur. Sizler de profesyonel hizmetimizden faydalanmak için iletişim kanallarımız üzerinden tarafımıza ulaşabilir ve destek talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşmanızı takip eden en kısa sürede karşılıklı uygunluk durumuna göre randevu oluşturulur ve adresinize gelinerek işleme başlanır. Sağlıklı ve hijyenik bir yaşam alanı için Vitrin Temizlik ailesinin üstün hizmet kalitesinden yararlanabilirsiniz.

Koltuk yıkama işleminden önce kumaşın cinsi öğrenilir. Bunun nedeni yıkama sürecinde kullanılacak malzemeleri ve yıkama şeklini etkilemesidir.

Yıkama işlemine başlarken öncelikle süpürme ve toz alma işlemi yapılır. Bunun nedeni koltukların yüksek oranda toz tutan eşyalar olmasıdır. Tozların giderilmesi yıkama sürecini kolaylaştırır. Koltuklar süpürüldükten sonra yıkama işlemi gerçekleştirilir. Yıkama sonrasında durulama suyuna yumuşatıcı ya da parfüm eklenebilir.

"<yoastmark

Koltuk Yıkama İşleminde Hangi Deterjan Kullanılır?

Koltuk yıkama sürecinde koltukların rengini attırmayan, kumaşta bozulmalara yol açmayan özel deterjanlar kullanılır. Bu ürünler deri, kumaş ve hassas yapılı malzemeler için özel olarak üretilirler.

Mesela Limprox marka deterjanlar kullanılabilir. Genelde profesyonel olarak bu işle uğraşan firmalar, bu tür deterjanları kullanırlar.

Ucuz ve kalitesiz bir deterjan kullandığınız zaman koltuk yüzeyine zarar verebilirsiniz.

Buradaki bağlantıdan https://www.limprox.net/koltuk-yikama-sampuani#:~:text=Limprox%20Net%2D35%20Profesyonel%20Konsantre,Tahribat%20Olu%C5%9Fturacak%20Zararl%C4%B1%20Kimyasallar%20%C4%B0%C3%A7ermez. Limprox ürünü hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evde Koltuk Yıkama Hizmeti

Standart temizleme işlemi, koltuk kumaşına işlemiş lekeleri ya da daha küçük mikro organizmaları temizlemeye yetmeyebilir. Diğer bir ifadeyle bu temizlik yüzeysel kalabilir. İhtiyaç duyulan detaylı temizlik için daha profesyonel ve detaylı temizliğe ihtiyaç duyulur. Evde koltuk yıkama hizmeti veren firmalar ihtiyaç duyulan bu temizliğin hayata geçirilmesine olanak sağlar.

Firmalar yalnızca temizlik işlemi yapmazlar. Aynı zamanda hijyen çalışması da gerçekleştirirler.

Kumaş Türüne Göre Koltuk Temizleme

Kumaş türüne göre temizlik işlemi gerçekleştirilir. Çünkü bazı temizlik yöntemleri ve deterjanları kumaşa zarar verebilir. Kumaş türüne göre yıkama işlemi gerçekleştirilirken en kritik noktayı yıkamanın gerçekleştirileceği deterjan seçimidir. Deterjanın seçiminin ardından kumaşa uygun belirlenecek olan ekipmanlara temizlik sürecine başlanır.

Bazı kumaşlarda buharlı temizlik uygundur. Bazılarında ise yalnızca özel deterjanlarla silme işlemi yapılır. Bu iş için de özel ekipmanlar kullanılır.

 

koltuk yıkama

Buharlı koltuk yıkama

İdrarlı Koltuk Nasıl Temizlenir?

İdrarlı koltukların temizliği oldukça kolaydır. Sıcak su ve deterjan karışımını bir bez yardımıyla bölgeye uygulayarak kolaylıkla temizlik gerçekleştirilebilir. Bu yöntemle koltuktaki idrarlı bölge kolaylıkla temizlenebilir. Aynı zamanda deterjan sayesinde idrar kaynaklı ağır kokunun giderilmesini sağlar.

Eğer idrar lekesi koltuk kumaşının içine işlemişse temizlik işlemi biraz daha zor olabilir.

Yıkanan Koltuk Kaç Günde Kurur?

Temizlik işleminden sonra koltuğun kuruması ortam sıcaklığına göre değişkenlik gösterir. Yaz aylarında yıkama sonrası koltuklar 3 – 5 saat aralığında sürerken kış aylarında bu kuruma süresi 4 – 6 saat bandında kadar uzayabilir.

Hangi Sıklıkta Koltuk Temizleme Yapılmalıdır?

Koltuklar evler başta olmak üzere birçok alanda çok sık kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle de insan yaşantısında önemli yere sahiptir.

Peki bu kadar sık kullanılan bu eşyalar ne sıklıkla temizleyebilir ve bakımını yapabilirsiniz?

Zaman zaman koltukların yüzeyi silinerek temizlense de koltuk yüzeyindeki lekeler zamanla derinlere işler. Bu yüzden altı ayda bir temizlik işlemi yapmalısınız.

Endüstriyel Koltuk Temizleme Nasıl Yapılır?

Koltuktaki tozların süpürülmesinin ardından koltuğa basınçlı su püskürtülmesiyle temizleme işlemine başlanır. Daha sonra leke çıkarıcı deterjan ve su uygulaması yapılır. Durulama işlemi iki defa tekrarlanır. Burada amaç deterjan kalıntısı bırakmamaktır. Yıkama işleminin ardından koltuk yüzeyindeki su vakumlanarak koltuktaki su tamamen giderilir. Vakumlama işlemi koltuktaki nem oranının %10’a kadar düşmesini sağlar.

Böylece koltuğun kuruma süreci hızlandırılır. Koltuk yıkama sonrası vakumlamanın iyi yapılmaması halinde koltuk yüzeyinde su kalabilir ve bu durum kokuya, çürümeye ya da rutubet oluşmasına neden olur.

Endüstriyel koltuk temizleme işleminde en iyi sonucun alındığı işlem buharlı koltuk yıkama işlemidir.

Şampuanlı yıkama işlemi ile birlikte leke çıkarma işlemi de uygulanır. Yani özel leke çıkarıcı fırçaların yardımıyla aynı zamanda lekelerin de çıkması sağlanır.

Kısaca:

  • Su ve şampuan karışımıyla koltuk yüzeyi temizlenir. Aynı zamanda suyun koltuğun 1-2 cm altına kadar inmesi sağlanır.
  • Sert fırçalar başta olmak üzere özel leke çıkarıcı ekipmanlarla leke temizleme işlemi gerçekleştirilir.
  • Daha sonra vakumlama işlemiyle koltuk yüzeyindeki tüm su tahliye edilir.
  • Son olarak da koltuk kurumaya bırakılır.

Koltuklarınızın sorunsuz ve hızlı bir şekilde temizlenmesini istemez misiniz?

O zaman iletişim kanallarımızdan bizlere hemen ulaşın ve fiyat alın.