Kartepe Yatak Yıkama

Kartepe Yatak Yıkama | Günümüzde baza tarzı yataklar daha çok tercih ediliyor. Eskiden kullanılan yün yatakların artık hükmü kalmadı. Kartepe yatak yıkama konu başlığı altında, yataklarınızı neden belirli aralıklarla yıkatmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Kartepe Yatak Yıkama: Yataklarınızı Neden Yıkatmalısınız?

Evimizdeki tüm eşyaları düzenli olarak temizliyoruz. Bazı eşyaları daha sık, bazılarını ise biraz daha uzun zaman diliminde temizliyoruz. Ama sonuçta her eşya temizleniyor.

Özellikle yatakların temizliğinin daha sık yapıldığını söyleyebiliriz. Çünkü en çabuk kirlenen eşyalar arasında yataklar da yer alıyor. Eğer bir sıralama yapacak olursak, her hafta yatak örtülerini temizleriz. Birkaç ayda bir de baza yatak yüzeyini temizleriz.

En sonunda da Kartepe yatak yıkama hizmeti alarak, derinlemesine temizlik yaptırırız.

Kartepe yatak yıkama

Kartepe yatak yıkama

Yatak örtülerini haftada bir çamaşır makinesinde yıkarız. Çünkü yatak örtüleri düzenli olarak yıkanmadığında, insandaki deri döküntüleriyle beslenen maytlar ve bakteriler çoğalırlar ve insan sağlığını tehlikeye atarlar.

Baza yüzeyini haftada bir elektrik süpürgesi ile temizleriz. Yüzeyde bulunan tozlar solunum yollarımıza zarar vermesin diye.

Baza yüzeyini vakumlu süpürge ile ıslak bir şekilde temizleriz. Yüzeydeki lekeleri buharlı yatak yıkama ile gidermeye çalışırız. Bazı ev hanımları, karbonat ve sirke ile yatak yüzeylerini temizlerler.

Evde yatak yıkama ile ilgili aşağıdaki videoyu izlemek isteyebilirsiniz.

https://youtu.be/4yTECXTWrx0

Düzenli Olarak Profesyonel Yatak Yıkama Hizmeti Almalısınız

Tabi ki yaptığımız tüm temizliğin bir amacı ve kıymeti vardır. Ev halkının sağlığı için düzenli olarak temizlik yaparız. Ama söz konusu yatak ve koltuk gibi eşyalar olunca, evde periyodik olarak yapılan temizlikler yeterli olmaz.

Kartepe yatak yıkama hizmetini düzenli olarak alırsanız, yataklarınız tertemiz olur. Ayrıca bakteri ve mikroplar içinde endişelenmezsiniz.

Peki ama neden bu hizmeti almalısınız ve düzenli olarak yatağınızı profesyonel bir hizmet alarak yıkatmalısınız?

Kocaeli Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Hizmetleri

Uzman ve deneyimli ekibimizle bugüne kadar binlerce müşterimize hizmet sağladık. Kaliteli ve hızlı hizmetlerimize bugün de aynı heyecanla devam ediyoruz.

Yatak yıkama işlemine yüzeyin tozunu alarak başlıyoruz. Endüstriyel vakumlu elektrik süpürgeleri ile baza yüzeylerinin tozunu alıyoruz. Daha sonra, vakumlu süpürgelerin başlığını değiştirerek fırça takıyoruz. Yatak yüzeyini köpükleme işlemini başlatıyoruz. Vakumla köpük kalıntılarını temizliyoruz.

180 derece civarında sıcaklık sağlayan buhar makinesi ile yüzeyi bir güzel temizliyoruz. Mevcut olan buharı vakumla çekiyoruz. Mikropları ve bakterileri yok eden ve özel bir formüle sahip solüsyon ile yatak yüzeyini kaplıyoruz.

Kartepe yatak yıkama

Buharlı yatak yıkama

Solüsyon bir süre yüzeyde bekledikten sonra vakumla çekiyoruz. Daha sonra durulama işlemine geçiyoruz. Bu aşamada yatak yüzeyini ıslatıyoruz ve solüsyon ve diğer köpük kalıntılarının giderilmesini sağlıyoruz.

Son aşama olan kurutma işleminde, yatak yüzeyindeki tüm suyu tahliye ediyoruz. Kurutma işleminden sonra bir süre yatağın iyice kurutulması gerekebilir.

Yukarıdaki tüm işlemleri, Kartepe yatak yıkama kapsamında gerçekleştiriyoruz. Böylece yataklarınız tam anlamıyla temizleniyor ve hijyene kavuşmuş oluyor. Bu şekilde belirli aralıklarla yataklarınızı temizletirseniz; mikrop, bakteri ve mayt tehlikesini de önlemiş olursunuz.

Çünkü bu tür zararlı organizmalar insan sağlığını olumsuz olarak etkiler. Özellikle evdeki bebekler ve çocukların bağışıklık sisteminin gelişmesi açısından zararlı organizmaların temizlenmesi gerekir.

Kartepe yatak yıkama

Yatak yıkama

Yukarıda anlattıklarımıza dayanarak, neden yataklarınızı düzenli olarak yıkatmak gerektiğini öğrenmiş oldunuz.

Tabi ki evde düzenli olarak yapılan temizlik önemlidir. Ama birkaç ayda bir derinlemesine temizlik yapılması da yararlı olacaktır.

Bir diğer konu ise evde yatak yıkama adına yapılan işlemlerde kullanılan deterjanlardır. Bilinçsiz olarak yatak kumaşına zarar veren deterjanlar kullanıyor olabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Kumaşın özelliklerini göz önünde bulundurarak, uygun deterjan seçimini gerçekleştirmeniz yararlı olacaktır.

Yatak yıkama ile ilgili, https://kocaelikoltukyikama.net/kocaeli-yatak-yikama/ bağlantısındaki yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.