Karamürsel Koltuk Yıkama

Karamürsel Koltuk Yıkama | Ofis ortamlarında sirkülasyon fazla olduğu için başta masa ve diğer mobilyalar olmak üzere, koltuk eşyaları kısa sürede kirlenir. Karamürsel koltuk yıkama başlığı altında, ofis koltuklarının temizliğinin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Ayrıca koltuk bakımı için nelere dikkat etmeniz gerektiğini de anlatacağız.

karamürsel koltuk yıkama

Karamürsel koltuk yıkama

Karamürsel Koltuk Yıkama: Ofis Koltuğu Yıkama

Günlük bakımı yapılsa dahi, eşyaların içerisine sinen lekeler ve kirler, zamanla insan sağlığını tehdit eden boyutlara ulaşır. Karamürsel koltuk yıkama hizmetimizde, koltukların içine işleyen lekelerin temizliğinin yanı sıra, hijyene dayalı temizlik işlemi de gerçekleştiriyoruz.

Çünkü koltuk diplerinde ve kumaşın altında koltuk süngerinde gözle görülmeyen bakteri ve maytlar hızla çoğalır.

Hijyene dayalı ofis koltuğu temizliği yapabilmek için birkaç aşamaya ihtiyaç vardır.

İlk aşama hazırlık aşamasıdır. Temizlenecek ofis koltuklarının sayısı belirlenir. Hangi malzemelerin kullanılacağı seçilir ve personel sayısı netleştirilir.

Daha sonra endüstriyel elektrik süpürgesi ile koltuğun tozları alınır. Toz alma işlemi tamamlandıktan sonra, sıra yıkama işlemine gelir. Özel olarak üretilen şampuan ile koltuk yüzeyleri yıkanır. Eğer koltuğun kılıfı çıkıyorsa, ayrıca yıkanır ve koltuk süngeri de şampuanlanır.

Vakum makinesi ile şampuan, kalıntı kalmayacak şekilde çekilir. Daha sonra aynı makinenin farklı bir aparatı ile su ile yıkama işlemi uygulanır.

Koltuk diplerinde ve yüzeylerde oluşan bakteri ve maytların tamamen temizlenebilmesi için buharlı yıkama işlemi yapılır. Bu işlemde 80-120 derece ısıdaki buhar, koltuk yüzeyine ve diplerine uygulanır.

Son işlem kurutma işlemidir. Koltuk dipleri ve yüzeyi iyice kurutulur.

karamürsel koltuk yıkama

Ofis koltuğu temizleme

Nelere Dikkat Ediyoruz?

Ofis koltuğu yıkama, aynı zamanda hijyen temizliğidir. Bu yüzden hijyen temizliğinin tam olarak yapıldığından emin oluyoruz. İkinci en önemli işlem ise kurutma işlemidir. Çünkü bakteriler nemli ortamları sever. Eğer kurutma işlemi tam olarak yapılmazsa, hijyen temizliğinin hiçbir anlamı kalmaz.

İşimizi hızlı bir şekilde bitirmeye özen gösteririz. Ayrıca ofis koltuğu yıkama konusunda müşterilerimize değerli tavsiyelerde bulunuruz.

Ofis Koltuklarınızı Nasıl Temizlemelisiniz?

Belirli periyotlarla derinlemesine temizlik işlemi yapılmasının yanı sıra, düzenli olarak haftalık temizliklerin de gerçekleştirilmesi gerekir. Bu konuda yapabileceğiniz pek çok şey var.

Mesela günlük ofis koltuğu yüzeylerini silebilirsiniz. Haftalık olarak da dip temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Sabun ve ılık su kullanarak temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Lekeleri oluştuğu anda temizlemek her zaman için daha iyidir. Mesela koltuğunuza mürekkep damladı ya da kahve döküldü. Hemen sabun ve ılık su ile silerseniz, leke derinlere işlemeyecektir.

Bazı lekeler gerçekten de inatçıdır. Sabun ve ılık su ile silseniz de geçmezler. Bu yüzden piyasada satılan etkili deterjanlardan yararlanabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki, satın aldığınız deterjan, koltuk kumaşınıza zarar verebilir.

Aldığınız deterjanın hangi kumaşlar için olduğuna mutlaka bakın. Eğer koltuklarınızın döşemesi deri ise saç kremi ile bakım yapabilirsiniz. Sonuçta orijinal deri olduğu için krem ve benzeri ürünlerle aslında onu beslemiş olacaksınız.

Suni derilerde bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Sadece ılık su ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

Birçok kumaş, güneş ışığına karşı hassastır. Belki ilk zamanlar fark etmeyebilirsiniz. Ancak zamanla kumaşların sararıp solduğunu hatta yıprandığını göreceksiniz. Bu yüzden koltuklarınızı mümkün olduğunca güneş ışığından uzak tutun.

Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre, en iyisi bile olsa ofis koltuklarının ortalama ömrü 15 yıl kadarmış. Yani siz sağlam olarak görseniz de, 15 yıldan sonra ofis koltuklarınızı yenilemeniz gerekebilir.

Ofis koltuğu temizliği ve bakımı ile ilgili aşağıdaki video ilginizi çekebilir.