Sararan yataklar kötü bir şeylerin habercisidir. Yatağın sararmasının en büyük nedeni yatak içerisinde yuvalanan maytların dışkılarıdır. İzmit yatak yıkama hizmetiyle, sararan yatakları kısa sürede temizliyoruz ve eski haline getiriyoruz.

İzmit Yatak Yıkama: Sararmış Yatak Evde Nasıl Temizlenir?

Maytlar insanların teri ve deri döküntüleri ile beslenirler. Mayt dışkıları da yatakların sararmasına neden olur. Düzenli olarak temizlenmediğinde maytlar çoğalarak, insan sağlığını tehdit eder sayıya ulaşırlar.

Bu olumsuz durumdan kurtulmak için yapılacak ilk iş, evde düzenli olarak yatakların temizlenmesidir. Tabi ki yapılan bu temizlik derinlemesine ve profesyonel olmayacaktır. Ancak en azından maytların çoğalması bir nebze engellenecek, insan sağlığını tehdit eder boyuta gelmeleri önlenmiş olacaktır.

İzmit yatak yıkama

İzmit Yatak Yıkama

Evde yatak yıkama için öncelikle bir kovaya ılık su doldurun. Suyun içerisinde 2 yemek kaşığı kadar sirke ilave edin. Daha sonra mikrofiber bezi, sirkeli suyun içerisinde daldırın ve suyu emmesini sağlayın.

Mikrofiber bez kullanmamızın amacı, tüy bırakmaması ve kolaylıkla temizlenmesidir.

Sararmış yerleri bezle iyice silin. Sarı lekelerin çoğunun gittiğini göreceksiniz.

Bu işlemi her sararma gördüğünüzde tekrarlayabilirsiniz.

Evde yapılan sararmış yatak temizliği ile ilgili aşağıdaki videoyu izlemek isteyebilirsiniz.

https://youtu.be/7vSycoyOyRQ

 

Profesyonel Yıkama ile Sararmış Yatak Yıkama

Sararmış yatak temizliği, evdeki imkanlarla düzenli olarak yapılsa da, derinlemesine bir temizlik elde edilemez. Çünkü mayt dışkıları, derinlerde bir yerlerde hala vardır. Giderilmediği sürece de potansiyel tehdit olarak varlığını sürdürecektir.

İzmit yatak yıkama profesyonel temizlik hizmetlerini mutlaka belirli aralıklarla almalısınız. Çünkü gerek yatak yıkama olsun, gerekse koltuk yıkama olsun hijyen temizliğinin yapılması gerekir.

Evde sizlerin yaptığı temizlik ne kadar iyi olursa olsun hijyenik olmayacaktır. Çünkü hijyen temizliğinde özel malzemeler ve makineler kullanılır. Ayrıca bu makineleri ve temizlik malzemelerini kullanan, temizlik konusunda uzmanlaşmış personelin yaptığı temizlik işlemi daha etkili sonuçlar vermektedir.

İzmit halı yıkama

Profesyonel yatak yıkama

Bazı ev hanımları, piyasada yaygın olarak satılan ve kullanılan deterjanlarla yatak yüzeylerini silerler. Ancak bu yöntem pek etkili değildir. Çünkü sararmış lekeyi dağıtmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

Önemli olan sarı lekelerin tamamen yok edilmesidir.

İzmit yatak yıkama firması olarak bu işi profesyonel olarak yapıyoruz. En etkili kimyasal ürünleri ve makineleri kullanıyoruz.

Sararan yatakları temizleme işlemine, yatağın tozunu almakla başlıyoruz. Endüstriyel elektrik süpürgesi ile yatağın tozunu alıyoruz.

Daha sonra vakumlu yıkama makinesi ile yatak yüzeyine özel solüsyon püskürtüyoruz. Bu solüsyon, mayt ve bakteri gibi zararlıların çoğunu yok ediyor. Daha sonra vakumlu makine ile solüsyonu çekip alıyoruz.

Aynı makinenin farklı aparatıyla köpük işlemi uyguluyoruz. Köpük kalıntılarını tamamen yok edinceye kadar vakumlama işlemini uyguluyoruz.

İzmit halı yıkama

Sararmış Yatak

Buharlı yıkama makinesi ile yatağı iyice temizliyoruz. 120 derece sıcaklık üretebilen makine ile yapılan buhar işlemi sonunda, yatağın derinlerinde yuvalanmış mayt ve bakteriler ölüyor. Ayrıca bazı mikrop türlerini de bu şekilde yok ediyoruz.

Buharla temizleme işleminden sonra durulama işlemine geçiyoruz. Durulama işleminde, yatak yüzeyindeki ve derinlerindeki tüm kalıntıları yok etmek amaçlanıyor. Vakumlu süpürge ile su kalmayacak şekilde uygulama gerçekleştiriyoruz.

Son olarak kurutma işlemi yapıyoruz. Bu işlem ile yatak yüzeyindeki ve derinlerindeki tüm su birikintileri tamamen giderilmiş oluyor.

Profesyonel olarak gerçekleştirdiğimiz temizlik işlemini birkaç ayda bir almalısınız. Böylece insan sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyen durumlarla karşı karşıya kalmamış olursunuz.

Yatak yıkama ile ilgili, https://kocaelikoltukyikama.net/yatak-yikama-kocaeli/ bağlantısındaki yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Tüm sorunlarınız için bizleri mutlaka arayın.