Halı Yıkama Hizmetlerimiz | İzmit halı yıkama firması olarak halıların evinizin en önemli parçalarından biri olduğunu biliyoruz ve bu doğrultuda dezenfekte ve yıkama işlemi gerçekleştiriyoruz. Halı yıkama işlemlerini 6 adımda uyguluyoruz:

1.Adım: Halı ölçülür, lekeler incelenir ve gerekli temizlik önlemleri belirlenir. Daha sonra halı, elektrikli süpürgenizin yapabileceğinden daha dikkatli bir şekilde süpürülür.

2.Adım: İlk kir, yıkama tesisinde halıdan uzaklaştırılır. Bu prosedür yaklaşık 1/2 saat sürer ve bu süre zarfında birkaç halı birlikte nazikçe arındırılır. Sadece parçalanabilir maddelerle ve güçlü bir oksijen kaynağıyla bu işlem gerçekleştirilir. Oksijen, liflerin etkili bir şekilde temizlenmesi ve gevşetilmesi için önemlidir. Yıkama cihazı, halının çamaşır makinesinde olduğundan çok daha nazik bir şekilde ileri geri hareketlerle temizler.

3.Adım: Üç diskli fırça ile yapılan mekanik işlem sırasında, kalan kir halı elyafından uzaklaştırılır. Özellikle inatçı lekeler elle tespit edilir. Kısmi tedavi yöntemleri kullanılarak bu lekeler giderilir. Kir artık çözülmüştür ve yüksek basınç altında temiz su ile yıkanarak durulama işlemi yapılır.

4.Adım: Yıkama işleminden kalan su çekilir. Kurutmaya bırakılır.

5.Adım: Hala nemli olduğu görülebilir. Kurutma odasında sabit ısıda biraz daha bekletilir. Bu, 12-14 saat boyunca nazik, asılı kurutma sistemi için çok önemlidir.

6.Adım: Halı yıkamanın ödüllendirici ve özenli prosedürü Kartepe halı yıkama ile sona erdi. Halınız her zamankinden daha güzel bir hale getirildi. İncelemeler yapıldıktan sonra, halı sarılır ve nakliyeye hazırlanır.

Yerinde Halı Yıkama

Halılar her gün kuru ve nemli kirlere maruz kalır. Üzerlerinde yürüyerek ve sandalye tekerlekleri ile de aşınmaya maruz kalır. Ancak bu yüklere rağmen halılar en hijyenik zemin kaplamasıdır tabii en başından itibaren uygun şekilde bakılması şartıyla.

Kocaeli Yerinde Halı Yıkama Şirketi

Kocaeli Yerinde Halı Yıkama Şirketi

Çok büyük ya da yapıştırılmış olduğu için taşıması yapılamayan halıları Derince halı yıkama olarak profesyonelce temizliyoruz. Termoelektrik temizleme sistemi kullanılarak sağlanan yerinde halı yıkama sistemi avantajlıdır.
Düşük su tüketimi: Su tüketimi, geleneksel temizleme süreçlerine göre %96’ya kadar daha tüketim sağlar.
Kısa kuruma süresi: Halı, işlem sırasında üzerinde yürünebilir durumda olur. Kısa sürede tamamen kuruma gerçekleşir. Bu, özellikle çok düşük gürültülü makinelerle çalışıldığı için, temizliğin günün her saatinde yapılabileceği anlamına gelir.

Bu sistem, kiri yüzeye saldırmadan, malzemenin işlevselliğini etkilemeden ve malzemede kimyasal kalıntı bırakmadan uzaklaştırmak için idealdir.
Halının değerinin uzun vadede korunmasının tek yolu işlemin profesyoneller tarafından uygulanmasıdır. Suya duyarlı kaplama ve zemin halıları söz konusu olduğunda, birçok üretici bu sistemi tercih eder. Çünkü bu ürünler üzerinde şampuanlama ile yoğun temizlik ve ardından temiz su ile sprey işlemi mümkün değildir. Körfez halı yıkama uygulamasından sonra, anında kuruma gerçekleştiği için hemen kullanılabilir. Halılar için uygulanan aktif maddeler, enzimler, aktif oksijen ve değerli içme suyu gibi ürünlerden vazgeçilebilir. B da temizleme sistemini son derece çevre dostu bir hale getirir.

Cami Halısı Yıkama

Cami halıları özellikle halı yıkama konusunda en hassas olunması gereken yerlerdendir. Çünkü binlerce insan ayakkabısız bir şekilde içeri girer, eller ve yüz halıyla temas halindedir. Bu durum cami halısı yıkama ve bakım işlemlerinin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Düzenli olarak süpürülmesi gereken bu halılar belirli aralıklarla yıkama işlemine de tabii tutulmalıdır. Derince halı yıkama profesyonelleri tarafından yerinde halı yıkama işlemi ile cami halıları dezenfekte edilebilir. Cami halısı yıkama işlemlerinin büyük bir özenle gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanılacak malzemelerin halıya zarar vermemesi, aşındırmaması ve rengini soldurmaması oldukça önemlidir. Cami halısı yıkama işleminde akrilik ve yün halılarda kullanılan temizlik malzemelerinde daha farklı temizlik ürünleri tercih edilir.

Halı Türleri Temizleme Yöntemleri

Halı temizlemenin tek sebebi güzel görünmesi değildir. Halı temizliği aslında sağlığa yapılan bir yatırım olarak düşünülebilir. İster evde ister ofiste halılar kiri, bakterileri, toz akarlarını ve alerjenleri hızla toplayabilir. Yüzeyde her zaman görünmese de, kirler her gün soluduğumuz havanın kalitesini de etkiler. Halı temizleyicileri kullanarak kir ve döküntüleri tek başına çıkarmak, soluduğunuz havanın olabildiğince temiz olmasını sağlamak için yeterli değildir. Başiskele halı yıkama, alerjiye neden olan kirleri ve toz akarlarını gidermek için gelişmiş ekipman kullanır. Özel halı temizleme teknikleri, halınızın derinlemesine işlenmesi için derin temizlik sağlar.

Sentetik Halılar: Çoğu polyester karışımı olma eğiliminde olan sentetik halılar için elektrikli süpürge ile düzenli bakım yapılmalıdır. Halının temizlenmesi için herhangi bir özel ürün gerekiyorsa, genellikle hangi kimyasallardan veya yöntemlerden kaçınılması gerektiğini açıklayan bakım etiketinde bu durum belirtilmiştir. Zaten Derince halı yıka profesyonelleri olarak hangi halının nasıl bir temizliğe ihtiyaç duyduğunu bilerek bu hizmet sağlanmaktadır.

Yün Halılar: Derin bir temizlik için alkali ürünler burada en iyi tercihtir. Yün daha fazla su emdiği için halının kuruması daha fazla zaman alır. Çamaşır suyu sentetik elyaftan üretilen beyaz halılarda kullanılabilirken, yün halılarda rengi ne olursa olsun kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunun nedeni, lifleri tamamen yok etme ve halıda olası bir yamaya neden olma riskidir. Soluk sentetik bir halıda bile, çamaşır suyu lekeyi çıkarmaya çalışmadan önce her zaman suyla seyreltilmelidir.

Berberi Halılar: Büyük ilmekli berberi halılar kolay temizleme imkanı olan halılardır. Çünkü kir ve diğer kirleticiler dokundukları ilmeklerden çok daha derine nüfuz edemezler. Haftada en az iki kez süpürme ve her 4-5 ayda bir daha derin bir temizlik için Derince halı yıkama profesyonellerine emanet edilebilir.

Halıfleks Yıkama

Halıfleks genellikle ofis ortamlarında ve çocuk eğitim alanlarında tercih edilmektedir. Çocukların olduğu her ortam da muhakkak temiz ve arınmış olmalıdır. Derince halı yıkama olarak yerinde halı yıkama hizmeti sayesinde halıfleks yıka işlemleri sorunsuz bir şekilde halledilmektedir.

Halıya uygulanacak sıcak su ve en uygun temizlik ürünlerinin bir kombinasyonunu içeren sıcak su çıkarma yani buharlı temizleme işlemi halıfleks yıkamada sıklıkla tercih edilir. Ardından vakumlama işlemi gerçekleştirilir ve halıfleks dezenfekte işlemi gerçekleşmiş olur.

Buharlı temizleme işleminin faydaları;

  • Halılardaki lekeleri hedeflemede çok iyidir.
  • Mevcut en kapsamlı temizleme yöntemlerinden biridir.
  • Proses sırasında bakterileri parçalar.
  • Temizleme işleminden sonra daha az atık bırakır.
  • Diğer yöntemlere göre çevre için daha iyidir.

Ofis Halısı Yıkama

Halılar, çalışanlar için konfor ve yalıtım sağlayan çoğu ofis alanının merkezi bir parçası olmasına rağmen, aynı zamanda sağlık sorunlarına ve halsizliğe neden olabilecek bakteri, mikrop ve alerjenler için bir üreme alanıdır. Ofis halı temizliği, kiri ve bakterileri gidermek için halı liflerinin derinliklerine iner. Bu önemlidir çünkü kir ve mikroplar hasta çalışanların ve hasta işletmelerin ana nedenidir. Ofis halısı yıkama işlemi, ofiste havadaki alerjenlerin sayısını azaltır. Bu, daha az hapşırma, daha az öksürme, daha az sulu gözler ve daha az burun akıntısı ile sonuçlanır. Zamanla, kir ve pislik halı elyafını yıpratabilir. Düzenli temizlik ile halı lifleri güçlü ve dayanıklı konumlarını korur. En iyi ofis halısı yıkama hizmeti için yerinde ve buharlı yıkama sistemi olan Derince halı yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz.