Gölcük Yatak Yıkama

Gölcük Yatak Yıkama | Artık kimse eski tip yatak kullanmıyor. Yaylı somya üzerinde şiltesi olan yataklardan bahsediyoruz. Şimdiki yatak tasarımları, baza üzerinde yatak ve yatak örtüsünden ibaret. Bu tarz eşyaların ise yerinden alınıp, başka bir ortamda temizlenmesi oldukça zor. Bu yüzden Gölcük yatak yıkama kapsamında, yerinde yıkama hizmeti veriyoruz.

Gölcük yatak yıkama

Gölcük yatak yıkama

Gölcük Yatak Yıkama: Yerinde Yatak Yıkama Hizmetleri

Yerinden kalkması zor olan ya da mümkün olmayan ya da yerinde yıkanması daha avantajlı olan yataklarınızın temizliğini gerçekleştiriyoruz. Gölcük yatak yıkama hizmeti kapsamında, yerinde yatak yıkama için öncelikle planlama yapıyoruz.

Planlama ve hazırlık aşamasında aşağıdakileri yapıyoruz:

 • Kaç adet yatak yıkanacak ve yatağın boyutları nedir gibi konuların tespitini gerçekleştiriyoruz.
 • Ne kadar personelin yatak yıkama işlemi için çalışacağını belirliyoruz.
 • Ne kadar sarf malzeme gideceğini hesaplıyoruz.
 • Hangi makinelerin kullanılacağını tespit ediyoruz.
 • Son olarak yıkama işleminin ne kadar zamanda gerçekleşeceğini hesaplıyoruz.

Tüm hazırlıklarımızı yaptıktan sonra temizlik işlemine başlıyoruz. İlk olarak yataklarınızın üzerindeki tozu alıyoruz. Endüstriyel ve vakumlu süpürgelerle yatak yüzeylerinin tozunu iyice alıyoruz.

Gölcük yatak yıkama

Yerinde yatak yıkama

Daha sonra yatak temizliği için özel olarak tasarlanan, deterjanlarla köpükleme işlemi yapıyoruz. Köpükler yatak yüzeyinde bir süre kaldıktan sonra vakumlu süpürgelerle köpükleri tamamen temizliyoruz.

Gölcük yatak yıkama işlemine özel solüsyon ile devam ediyoruz. Kullandığımız solüsyon yatak yüzeyinde kumaşa işlemiş lekelerin yumuşamasını sağlıyor. Daha sonra solüsyonu vakumlu süpürge ile tamamen tahliye ediyoruz.

Solüsyonun etkisini artırmak adına buharlı makineyle yıkama işlemi gerçekleştiriyoruz. Böylece hem yatak kumaşına işlemiş lekeler çıkıyor, hem de yatak içerisindeki bakteri ve maytlar büyük oranda ölüyorlar.

Daha sonra durulama işlemine geçiyoruz. Bu işlemin amacı, yaptığımız tüm işlemlerden dolayı yatak yüzeyinde kalan kalıntıların tamamen yok edilmesidir. Durulama işleminden sonra kurutma işlemine geçiyoruz. Yatağın tamamen kuruması gerekiyor. Çünkü bakteriler ve maytlar nemli ortamları severler.

Özel cihazlarımızla kurutma işlemini gerçekleştiriyoruz. Evde yatak yıkama işlemini gerçekleştirdiğimiz zaman özel kurutma makinelerini kullanıyoruz. Fabrika ortamında kurutma işlemi yapıyorsak, özel kurutma odalarında yatakları kurutuyoruz.

Kullandığımız yöntemler, makineler ve deterjanlar sayesinde tam anlamıyla hijyenik bir temizlik sağlıyoruz. Ayrıca yataktaki kötü kokuları da tamamen gidermiş oluyoruz.

Yatak yıkama sistemleri ile ilgili aşağıdaki videoyu izlemek isteyebilirsiniz.

https://youtu.be/7KM3cTpYwq8

 

Evde Yatak Yıkıyorsanız Bunlara Mutlaka Dikkat Edin!

Profesyonel yıkama hizmeti almadan önce evde kendiniz yataklarınızı yıkarsınız. Tecrübelerimize dayanarak, sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istedik. Eve yatak yıkama işlemlerini gerçekleştirirken, aşağıdaki konulara dikkat etmeniz yararlı olacaktır:

 • Öncelikle yataklarınızı iyice havalandırın.
 • Yatak örtülerini çamaşır makinesinde yıkayacaksınız.
 • Elektrik süpürgesi ile yatak yüzeyinde ve diplerinde bulunan tozları iyice süpürün.
 • Özel deterjanlarla yatak yüzeyini köpürtün. Köpüğü tahliye etmek için vakumlu süpürge kullanın.
 • Daha sonra leke çıkarıcılar ile yatak yüzeyini silin.
 • Durulama işlemi yaparak, leke çıkarıcı ve deterjan kalıntılarını giderin. Bu işlemi nemli bir bez kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Eğer buharlı ve vakumlu süpürgeniz varsa, yatak yüzeylerini bu makineyle temizleyebilirsiniz.
 • Yatak yüzeyine karbonat serpin. Böylece havalandırma işlemini bir nebze de olsa gerçekleştirmiş olursunuz.
 • Karbonatı nemli bir bez ile tamamen tahliye edin.
 • Yatağınızı kurutun. Saç kurutma makinesi ile yatağınızı kısa bir sürede kurutabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz tavsiyelere uyarak, etkili bir yatak temizliği yapabilirsiniz. Periyodik olarak temizlik işlemlerini gerçekleştirin. Birkaç ayda bir de profesyonel temizlik hizmeti almanız yararlı olacaktır.

Gölcük yatak yıkama

Yatak yıkama

Fiyatlarımız ve yaptığımız işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizleri hemen arayın.