Gölcük Koltuk Yıkama

Gölcük Koltuk Yıkama | Yerinde ve fabrika ortamında yaptığımız koltuk yıkama türlerinden bu yazımızda bahsedeceğiz. Gölcük koltuk yıkama türleri, aynı zamanda koltuk yıkama aşamaları olarak ele alınabilir.

Gölcük Koltuk Yıkama Türleri

Yıkama işlemlerinde önemli olan, etkili olan yöntemleri tam olarak uygulamaktır. Aynı zamanda gelişmiş makineleri de kullanmak gerekir. Makineler hem zamandan, hem de paradan kazanabilmenizi sağlar. Aynı zamanda müşteri memnuniyetinin de en üst seviyede gerçekleşmesine olanak tanır.

gölcük koltuk yıkama

Gölcük Koltuk Yıkama

Şampuanlama

Gölcük koltuk yıkama işleminin ilk aşaması şampuanlamadır. Bu aşamada kullandığınız malzeme oldukça önemlidir. Çünkü birçok ucuz şampuan, koltukları temizlemekten çok zarar vermektedir. Bunun nedeni ise şampuanın yapısında bulunan asitler ve aşındırıcılardır.

Bazı koltuk modellerinde koltuk kılıfları, koltuk üzerindeyken şampuanlanır. Bazı modellerde ise kılıf çıkarılır ve ayrıca temizlenir.

Köpükleme

Koltuk yüzeyleri iyice şampuanlandıktan sonra köpük kıvamına getirilir. Köpüklemenin amacı oldukça basittir. Uygulandığı bölgelerdeki kirleri bünyesine hapseder ve dışarı atılmasını sağlar. Vücudumuzu ve diğer eşyaları köpükleyerek yıkamamızın nedeni budur.

Köpükleme işleminden sonra vakum makinesi ile köpükler çekilir ve koltuk üzerinden tahliye edilir.

Buharlı Yıkama

Tüm temizlik işlemlerinde hijyenin sağlanması önemlidir. Temizliğin tam olarak yapılabilmesi için aynı zamanda mikrop ve bakterilerin de yok edilmesi gerekir. Bu yüzden evlerimizde temizlik yaparken, güçlü deterjanlar kullanıyoruz. Mesela tuvalet ve banyo gibi alanları, çamaşır suyuyla ayrıca yıkıyoruz. Çünkü bu alanlarda oldukça fazla mikrop ve bakteri bulunuyor.

Yani yapılan tüm temizlikler insan sağlığını korumak amacıyla gerçekleştiriliyor. Bir temizlik de hijyen de insan sağlığını korumaya yönelik olarak gerçekleştirilir.

80-120 derece sıcaklığında buhar, koltuk yüzeylerine uygulanır. Burada amaç, koltukların derinlerine nüfuz eden bakterileri ve mikropları yok etmektir.

Buharlı yıkama hakkındaki aşağıdaki videoyu da izlemek isteyebilirsiniz.

Yerinde koltuk yıkama işlemlerinin tamamında, buhar makinesi kullanılır. Mikrop ve bakteriler belirli ısı ortamlarında yaşayabilirler. Buhar makinesinden çıkan ısının ürettiği ortamda mikrop ve bakteriler yaşama imkanı bulamazlar.

Kuru Temizleme

Bazı kumaşlar yıkama nedeniyle zarar görebilir. Bu yüzden kuru temizleme yöntemiyle temizlenirler. Koltuk kumaşlarında da aynı durum geçerlidir. Yıkanması halinde özelliği bozulacak olan koltuklar için kuru temizleme yöntemi uygulanır.

Bu yöntemde özel olarak üretilen toz kullanılır. Bu toz koltuğun her yanına uygulanır ve bir süre bekletilir. Böylece kirlere ve lekelere nüfuz eder. Daha sonra vakum makinesi ile toz kalıntısı kalmayacak şekilde temizlik işlemi gerçekleştirilir.

gölcük koltuk yıkama

Koltuk Kurutma

Gölcük koltuk yıkama işlemlerinde, kuru temizleme yöntemini de sıklıkla kullanırız.

Bonnet Yöntemi

Özel bir deterjan kullanılarak gerçekleştirilen temizleme yöntemidir. Son yıllarda kimya alanında yaşanan büyük gelişmeler sonucunda, özel deterjanlar ve çözücüler üretildi. Bonnet maddesi de bunlardan bir tanesidir. Özel bir deterjan türü olan Bonnet güçlü bir yapıya sahiptir ve derinlere inmiş lekelerin temizlenmesinde oldukça etkilidir.

Yerinde Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama işlemlerinin birçoğu yerinde yapılır. Bu yöntem hem maliyetin azaltılması, hem de zamandan tasarruf sağlanması açısından oldukça faydalıdır. Ayrıca koltuğun temizlik fabrikasına taşınması sırasında istenmeyen kazaların da önüne geçilmesini sağlar.

Yerinde koltuk yıkamada aşağıdaki malzemeler kullanılır:

Fabrikada Koltuk Yıkama

Bazı durumlarda koltuk eşyaları fabrikada yıkanmak durumunda kalabilir. Çünkü özel olarak üretilen deterjanların bile gideremeyeceği lekeler vardır. bu durumda fabrikamızda bulunan ve özel bir mavi ışık yayan odada, en inatçı lekeleri bile çıkarabiliriz.

Mavi oda, derinlere işlemiş lekelerin çıkarılması amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Bu oda sayesinde, kısa sürede tüm lekeler yok edilebilir.

En İyi Gölcük Koltuk Yıkama Firması | Yaşam alanlarında bulunan ve gün içinde sıklıkla kullanılan koltuklar zamanla kirlenir ve yıpranır. Evde uygulanan silme ve süpürme gibi yöntemler koltukların tam olarak temizlenmesi için yeterli olmayabilir. Derince Koltuk Yıkama Firması, koltuklarınızın kirini temizleyerek yeni bir görüntüye ulaşmasına olanak sağlar. Evlerde ve ofislerde kullanılan mobilyalar, sık kullanılmasından dolayı, zaman içinde eski ve yıpranmış bir görünüme sahip olabilir. Derince Kocaeli bölgesinde bulunan kullanıcılar için, firmamız koltuklarınızı detaylı olarak temizleyerek yeni ve temiz görüntüye sahip koltuklara kavuşmanızı sağlar. Firmamızın temizlediği ev ve ofis koltuklarında, temizleme suyunun büyük kısmını çekildiğinden nem büyük oranda alınır. Koltuklarda ıslaklık bırakmaması sebebi ile hemen kullanıma uygun hale gelir.

Firmamız koltuk yıkama hizmeti ile mobilyalara yeni bir görüntü sunmasının yanı sıra, onları mikrop ve bakterilerden de arındırır. Firmamızın yıkadığı ev ve ofis koltukları, koltuklarınızın kullanım ömrünü de uzatır. 15 yıldır piyasada olan ve yıkama hizmeti veren Vitrin Temizlik, koltuklarınızı derinlemesine temizler. Uzman ekibimizden destek alarak sürekli kullanılan ve yıpranan koltuklarınızı yerinde temizleterek ilk günkü kadar yeni görüntüsü ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Koltuklarınız İçin Detaylı Temizlik

Evlerde ve ofislerde kullanılan koltuklar, sıklıkla kullanılması sebebi ile kirlenir ve renk değişiklikleri yaşanabilir. Uzun süre detaylı temizlik yapılmayan koltuklar, yeterince temizlenmemesi sonucu mikrop ve bakterilerin yuvası haline gelebilir. Bu sebeple zamanla çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Firmamız koltuklarınızın derinlemesine temizliğini yaparak, yenilenmiş görüntü ve hijyenik kullanım olanaklarını bir arada sunar. Koltuk temizliği öncesi, temizlenecek ürünün üretim malzemesi ve kumaş yapısı göz önünde bulundurulur. Yıkama esnasında kullanılacak olan deterjan ve su ısısı, koltuğun yapısına göre belirlenerek herhangi bir hasar oluşmasının önüne geçilir. 15 yıldır koltuk yıkama ve temizlik konusunda hizmet veren firmamız, koltuğunuzun yapısını göz önünde bulundurarak işlem yaptığından, temizlik sonucu form bozulması, yıpranma ya da aşınma meydana gelmez. Temizlik esnasında deterjan ve su ısının yanı sıra, yıkama sonrası suyun önemli bir kısmını çeken ekipmanlar sayesinde koltuklarda ıslaklık, ıslaklığa bağlı koku ve renk değişimleri yaşanmaz. Buharlı koltuk yıkama hizmeti veren uzman ekimiz, koltuk kumaşlarına nüfus eden buhar ve deterjanla derinlemesine temizlik sağlar.

Detaylı Temizlik ile Yenilenen Koltuklar

Koltuk yıkama temizleme alanında 15 yıldır uzman ekibi ile hizmet veren firmamız, koltuklarınızı derinlemesine temizleyerek yeni bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Koltuk kumaşı cinsi, rengi ve üretim malzemeleri göz önünde bulundurularak uygun temizleme yöntemi tercih edilir. Bu sebeple koltuk yüzeylerinde herhangi bir sararma, koku ya da lekelenme bulunmaz. Koltuğun üretim malzemesi ve kumaş yapısı dikkate alınarak, koltuk kumaşına zarar vermeyecek ısı derecesine sahip su ve malzemeye uygun etkili bir deterjanla

koltuk yüzeylerine temizlik uygulaması yapılır. Uygulamadan sonra bir süre beklemenin ardından deterjan ve sıcak su koltuk yüzeyine nüfuz ederek temizliği sağlar. Yıkama yöntemi, kumaşın cinsine göre belirlenmesi sebebi ile kumaşın renginde atma olmaz ve formda bozukluk yaşanmaz. Gölcükte evlere ve ofislere gelerek uzman kadro ve yeterli ekipman ile hizmet veren firmamız, koltuklar için detaylı temizlik yaparak kir ve mikroplardan arındırır. Ekip, koltukların orijinal rengine dönmesini sağlayarak yenilenmiş bir görüntü ortaya çıkarır. Koltuk yıkama firması konusunda tercih yaparken, uygulama yapan ekibin uzmanlığı oldukça önemlidir.

En İyi Gölcük Koltuk Yıkama Firması

Vitrin Temizlik, 15 yıldır uzman kadrosu ile çeşitli alanlarda yerinde temizleme uygulaması yaparak kullanıcılar tarafından memnuniyet kazanmıştır. Aynı zamanda ürünlerinizin malzemesine göre deterjan ve su ısısı ayarlaması sebebi ile, koltuklarınızın uzun süreli kullanılmasına da olanak sağlar. Uzman olmayan bir ekip tarafından temizlenen ev ve ofis koltukları, yıkanan koltuk üzerinden suyun çekilmemesi sonucu koku ve renk değişikliği meydana getirebilir. Bu durumda koltukların ve kumaşın kullanım ömrü azalır. Ev ve iş yerlerindeki koltukların, düzenli olarak uzman bir ekip tarafından detaylı temizlenmesi, üzerindeki kirlerin kumaşa nüfus etmeden çıkarılması ve koltukların ilk günkü halini koruması noktasında önem teşkil eder. Farklı kumaş cinslerine ve farklı tasarımlara sahip koltuklarınız için detaylı bir temizlik ve yıkama yapmak istiyorsanız, Vitrin Temizlik firmamızın uzman ekibinden destek alabilir ve koltuklarınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Koltuk yıkama Gölcük sayesinde artık koltuklarınız evlerinizin utanılacak kirli eşyası olmaktan çıkacak; ilk günkü gibi parlayacak… Yanlış duymadınız; o yıllardan beridir kullandığınız  artık  şekli, yüzü ve  görünümü değişmiş, solmuş, kirlenmiş olan koltuklarınız; ekibimizin sihirli elleri sayesinde parıl parıl parlayacaktır. Bu nedenle sizlerin de yıllardan beri kullanımdan dolayı renkleri değişmiş, kirlenmiş; derinlemesine temizlik gerektiren koltuklarınız varsa bizleri arayabilirsiniz.

Koltuk Yıkama Gölcük

Ekiplerimiz uzun zamandır koltuk, sandalye ve halı temizleme konusunda hizmet vermekte olan bir ekipten oluşmaktadır. Bu nedenle kadromuz işini yapan ve konu üzerinde eğitimli olan kişilerden meydana getirilmiştir. Konu ile ilgili olarak süet, kanvas kumaşlar, goblen, keten, tay tüyü, kadife, polyester, kabartma dokulu kumaşlar konusunda nasıl işlem yapmaları gerektiğini bilen kadrolardan oluşmaktayız.

Koltuk yıkama da kullandığımız özel tasarımlı cihazlar özel uçlara sahip olup; bu özel aparatlar sayesinde koltuklarınızın köşe bucağında üstün bir hijyen sağlayabilmektedir. Yine basınç ve vakum uygulamaları sayesinde  hijyen karışımları koltuklarınızın en derin noktalarına kadar teneffüs eder; vakum makinesi sayesinde de geri çekilir.

Bu işlemin sonucunda koltuklarınızın derinliklerine kadar yapışmış asılı duran insan atıkları ile beslenen ve “akar” adı  zararlı bakteriler dahi kir ve paslarla birlikte koltuklarınızdan sökülüp atılmış olur. Koltuk yıkama Gölcük koltuklarınızda sadece görünür temizlik yapmaz. Bununla beraber içine işleyen derin temizlik sayesinde görünmeyen varlıkları da temizler ve üstün hijyen sağlar.

Hijyen Kazandırırız

Sizler de koltuk hijyeni ve temizliği konusunda üstün hijyen arayanlardansanız mutlaka bizleri aramalısınız. Bundan böyle siz, aileniz ve en önemlisi de küçük yavrularınız koltuklarınızın üzerinde gönül rahatlığıyla oturabilecek ve oynayabilecektir. Ayrıca Koltuk yıkama Gölcük bu üstün hijyeni sadece koltuklarınızla da sınırlı tutmamaktadır. Ayrıca kumaş kaplı sandalyeler ve halılar konusunda da üstün hizmet verebilecek olan firmamızı aradığınızda evinizin görünümü ve temizliği her bakımdan çok farklı olacak.

Kumaş dokulu sandalyeler yemek masamızın etrafında durduğundan sürekli yemek, yağ, salça içecek lekelerine bulanan unsurlardandır. Yanı sıra bu tarz sandalyelerin yemek masalarının etrafında olmasından dolayı çok daha hijyen şartlarda olması gerekmektedir. Bu nedenle sizler de bundan sonra çok daha  temiz ortamlarda yemek yemek;  bununla beraber misafirlerinizi de bu konforda ağırlamak için bizleri arılayabilirsiniz.