gebze-koltuk-yikama

Gebze Koltuk Yıkama | Bazı lekeler öyle inatçıdır ki, geleneksel temizlik yöntemleri, bu lekeler üzerinde hiçbir işe yaramaz. Gebze koltuk yıkama hizmeti verirken, bu lekelere karşı, farklı yöntemlerle savaşıyoruz. Aslında tüm gücümüzle saldırıyoruz desek yeridir.

Peki lekeleri çıkarmak adına neler yapıyoruz?

gebze koltuk yıkama

Gebze Koltuk Yıkama

Gebze Koltuk Yıkama: İdrarlı Koltuk Yıkama

İdrarın koltuğun üzerinde oluşmasının hemen ardından temizlenmesi daha iyidir. Ancak çoğu zaman olay ne yazık ki böyle olmuyor. Olayın üzerinden epey bir zaman geçtikten sonra temizlik işlemi yapılıyor.

Kimyasal özellikler sergileyen idrar, koltuk kumaşının üzerinde oluştuğu zaman, yalnızca kumaş üzerinde kalmıyor. Aynı zamanda, kumaşın derinliklerine, koltuğun sünger malzemesine kadar işliyor. Zamanla diğer etkenlerle birleşip, hem kumaşa, hem de koltuk süngerine zarar veriyor. Çünkü idrarın yapısında asit var ve bu asit koltuk kumaşı ve sünger gibi malzemeleri çürütüyor.

Gebze koltuk yıkama işlemine öncelikle malzeme seçimi ile başlıyoruz. Çünkü kumaşı temizleyeceğim derken, yanlış kimyasal seçimi ile zarar verebilir, durumu olduğundan daha kötü hale getirebilirsiniz.

Daha sonra koltuğu hangi cihazlarla temizleyeceğimize karar veriyoruz. Personelimiz, hem makine kullanımında, hem de temizlik konusunda oldukça bilgilidir. Ayrıca kumaş türüne göre temizlik işlemlerinde de eğitim almışlardır.

Buharlı yıkama yapabilen makineler kullanıyoruz. Buhar ve vakum özelliğine sahip makinelerde ayrıca özel solüsyon püskürtebilen aparatlar var. Öncelikle deterjan benzeri solüsyonlarla lekelerin çözülmesini sağlıyoruz.

İdrar lekesinin çıkarılması ile ilgili, aşağıdaki videoyu da izlemek isteyebilirsiniz.

 

 

İnatçı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

İdrarın dışında başka inatçı lekeler de var tabi ki. Mesela kahve ve mürekkep lekesi gibi. Yani aslında hepsi özünde bir. Zamanında temizlenmediklerinde hem koltuk döşemesine zarar veriyorlar, hem de hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyorlar.

gebze koltuk yıkama

İdrarlı Koltuk

Koltuk yıkama işleminde özel solüsyonla lekeleri çözdükten sonra, yumuşatmak için buharın gücünden yararlanıyoruz. 180 dereceye kadar sıcaklık sağlayan buharı doğrudan koltuk kumaşının üzerine uyguluyoruz.

Buhar işleminden sonra lekeler tamamen çıkıyor. Ama tabi ki koltuk kumaşlarını bu vaziyette bırakmıyoruz. Hemen kurutma işlemine geçiyoruz. Çünkü kumaşlar uzun süre nemli kalırlarsa, çürüyebilirler ve en sonunda tamamen yıpranırlar.

Zamanında kurutulmayan kumaşlar nemden etkilenir ve sonunda da yırtılmaya başlar.

Ev ya da ofislerde bireysel olarak koltuk temizleme işlemlerinde çoğunlukla yapılan yanlış, koltuğun temizlendikten sonra kendiliğinden kurumaya bırakılmasıdır.

Kurutma işlemini de elimizdeki özel cihazlar yardımıyla gerçekleştiriyoruz. Yüksek oranda sıcaklık veren cihazlar sayesinde, kısa sürede kurutma işlemini tamamlayabiliyoruz.

Koltuk Yıkama Hizmetini Nasıl Veriyoruz?

Gebze koltuk yıkama hizmetini vermeden önce, müşterilerimizden randevu alıyoruz. Müşterilerimiz bizlere iletişim kanallarından ulaşıyor. Daha sonra sorunlarını anlatıyorlar. Bizler de ne kadar personel, cihaz ve sarf malzemesi kullanacağımıza karar vermek adına, müşterilerimizi ziyaret ediyoruz. Yani bir nevi keşif yapıyoruz.

Tüm keşif işlemlerini tamamladıktan sonra gerekli olan hazırlıkları tamamlıyoruz. Çünkü bazı evlerde 1 adet, bazı evlerde ise 4-5 adet civarında koltuk temizleme işlemi gerçekleştirmemiz gerekebiliyor.

Yalnızca evlerde değil, ofis ya da fabrika alanlarında bulunan koltuk temizleme işlemlerinde de aynı yöntemi uyguluyoruz.

Gebze koltuk yıkama işlemlerinde özel deterjan ve cihazlar kullanıyoruz. Çünkü geleneksel temizleme yöntemleri, birçok leke karşısında yetersiz kalıyor.

Belirlediğimiz sıraya göre temizleme yöntemlerini uyguluyoruz ve koltuklarınızı tertemiz hale getiriyoruz. Tüm çalışmalarımız tamamlandıktan sonra, müşterilerimize ürünlerini temiz bir şekilde teslim ediyoruz. Tecrübelerimiz doğrultusunda, müşterilerimize yararlı bilgileri de veriyoruz.

Koltuk yıkama işlemleri ile ilgili bizlere ulaşabilmek için web sitemizdeki iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.