gebze-koltuk-yikama

Gebze Koltuk Yıkama | Bazı lekeler öyle inatçıdır ki, geleneksel temizlik yöntemleri, bu lekeler üzerinde hiçbir işe yaramaz. Gebze koltuk yıkama hizmeti verirken, bu lekelere karşı, farklı yöntemlerle savaşıyoruz. Aslında tüm gücümüzle saldırıyoruz desek yeridir.

Peki lekeleri çıkarmak adına neler yapıyoruz?

gebze koltuk yıkama

Gebze Koltuk Yıkama

Gebze Koltuk Yıkama: İdrarlı Koltuk Yıkama

İdrarın koltuğun üzerinde oluşmasının hemen ardından temizlenmesi daha iyidir. Ancak çoğu zaman olay ne yazık ki böyle olmuyor. Olayın üzerinden epey bir zaman geçtikten sonra temizlik işlemi yapılıyor.

Kimyasal özellikler sergileyen idrar, koltuk kumaşının üzerinde oluştuğu zaman, yalnızca kumaş üzerinde kalmıyor. Aynı zamanda, kumaşın derinliklerine, koltuğun sünger malzemesine kadar işliyor. Zamanla diğer etkenlerle birleşip, hem kumaşa, hem de koltuk süngerine zarar veriyor. Çünkü idrarın yapısında asit var ve bu asit koltuk kumaşı ve sünger gibi malzemeleri çürütüyor.

Gebze koltuk yıkama işlemine öncelikle malzeme seçimi ile başlıyoruz. Çünkü kumaşı temizleyeceğim derken, yanlış kimyasal seçimi ile zarar verebilir, durumu olduğundan daha kötü hale getirebilirsiniz.

Daha sonra koltuğu hangi cihazlarla temizleyeceğimize karar veriyoruz. Personelimiz, hem makine kullanımında, hem de temizlik konusunda oldukça bilgilidir. Ayrıca kumaş türüne göre temizlik işlemlerinde de eğitim almışlardır.

Buharlı yıkama yapabilen makineler kullanıyoruz. Buhar ve vakum özelliğine sahip makinelerde ayrıca özel solüsyon püskürtebilen aparatlar var. Öncelikle deterjan benzeri solüsyonlarla lekelerin çözülmesini sağlıyoruz.

İdrar lekesinin çıkarılması ile ilgili, aşağıdaki videoyu da izlemek isteyebilirsiniz.

 

 

İnatçı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

İdrarın dışında başka inatçı lekeler de var tabi ki. Mesela kahve ve mürekkep lekesi gibi. Yani aslında hepsi özünde bir. Zamanında temizlenmediklerinde hem koltuk döşemesine zarar veriyorlar, hem de hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyorlar.

gebze koltuk yıkama

İdrarlı Koltuk

Koltuk yıkama işleminde özel solüsyonla lekeleri çözdükten sonra, yumuşatmak için buharın gücünden yararlanıyoruz. 180 dereceye kadar sıcaklık sağlayan buharı doğrudan koltuk kumaşının üzerine uyguluyoruz.

Buhar işleminden sonra lekeler tamamen çıkıyor. Ama tabi ki koltuk kumaşlarını bu vaziyette bırakmıyoruz. Hemen kurutma işlemine geçiyoruz. Çünkü kumaşlar uzun süre nemli kalırlarsa, çürüyebilirler ve en sonunda tamamen yıpranırlar.

Zamanında kurutulmayan kumaşlar nemden etkilenir ve sonunda da yırtılmaya başlar.

Ev ya da ofislerde bireysel olarak koltuk temizleme işlemlerinde çoğunlukla yapılan yanlış, koltuğun temizlendikten sonra kendiliğinden kurumaya bırakılmasıdır.

Kurutma işlemini de elimizdeki özel cihazlar yardımıyla gerçekleştiriyoruz. Yüksek oranda sıcaklık veren cihazlar sayesinde, kısa sürede kurutma işlemini tamamlayabiliyoruz.

Koltuk Yıkama Hizmetini Nasıl Veriyoruz?

Gebze koltuk yıkama hizmetini vermeden önce, müşterilerimizden randevu alıyoruz. Müşterilerimiz bizlere iletişim kanallarından ulaşıyor. Daha sonra sorunlarını anlatıyorlar. Bizler de ne kadar personel, cihaz ve sarf malzemesi kullanacağımıza karar vermek adına, müşterilerimizi ziyaret ediyoruz. Yani bir nevi keşif yapıyoruz.

Tüm keşif işlemlerini tamamladıktan sonra gerekli olan hazırlıkları tamamlıyoruz. Çünkü bazı evlerde 1 adet, bazı evlerde ise 4-5 adet civarında koltuk temizleme işlemi gerçekleştirmemiz gerekebiliyor.

Yalnızca evlerde değil, ofis ya da fabrika alanlarında bulunan koltuk temizleme işlemlerinde de aynı yöntemi uyguluyoruz.

Gebze koltuk yıkama işlemlerinde özel deterjan ve cihazlar kullanıyoruz. Çünkü geleneksel temizleme yöntemleri, birçok leke karşısında yetersiz kalıyor.

Belirlediğimiz sıraya göre temizleme yöntemlerini uyguluyoruz ve koltuklarınızı tertemiz hale getiriyoruz. Tüm çalışmalarımız tamamlandıktan sonra, müşterilerimize ürünlerini temiz bir şekilde teslim ediyoruz. Tecrübelerimiz doğrultusunda, müşterilerimize yararlı bilgileri de veriyoruz.

Koltuk yıkama işlemleri ile ilgili bizlere ulaşabilmek için web sitemizdeki iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

En İyi Gebze Koltuk Yıkama Firması | Yaşam alanlarının temiz ve hijyenik olması insan sağlığı için önemlidir. Tüm gün üzerinde oturulan koltuklar bakterilere, tozlara ve mikroplara maruz kalır. Bez ya da kimyasal ürünler kullanılarak yapılan temizlik yetersiz kalacağı için en iyi Gebze Koltuk Yıkama Vitrin Temizlik firması  koltuk ve kanepelerinizi yüksek Watt gücüne sahip makineleri ile yerinde yıkar ve kurutur. Deneyimli ekibi ve kullanılan malzeme kalitesi ile Derince bölgesine en iyi hizmeti veren firma, iş yerlerinde, evlerde, koltuk ve kanepe bulunan her ortamda mükemmel koltuk temizliği sunar.

Koltuk yıkama işlemi çok kolay gibi görünse de yanlış ürün seçimi ile eşyanın kumaşına zarar verilebilir. Hatta koltuk kumaşının renginin solmasına ve değişmesine sebep olduğu gibi, ömrünün kısılmasına da neden olur. Aşırı su kullanımı koltukların kuruma süresini uzatacağı gibi, koltuktaki kirlerin alt tabakaya inmesine sebep de olabilir. Bu nedenle, koltuk yıkama temizleme işlemi için, konusunda uzman bir firmadan yardım almak en doğru çözüm yoludur.

Koltuk Yıkama İşleminde En Doğru Yöntemler

Kocaeli ve yakın bölgelere hizmet veren en iyi Gebze koltuk yıkama firması size bu konuda en doğru yöntemlerle hizmet sunar. Firmaya ulaştığınızda en kısa süre içinde yönlendirilen deneyimli personel öncelikle koltuklarınızın kumaş yapısını, kirlilik derecesini ve hangi temizlik ürünlerin kullanılması gerektiği konusunda ilk tespitini yapar.

Firmanın hizmetleri arasında koltuk, kanepe temizleme ve yıkama işlemi dışında yatak, halı ve sandalye yıkama hizmetleri de bulunur. Koltuk yıkama temizleme işleminde daha sağlıklı ve daha güvenilir olması nedeni ile buharlı koltuk ve yatak yıkama yöntemi kullanılır.

Buharlı Koltuk Yıkama Nedir ve Nasıl bir Yöntemdir?

Buharlı koltuk ve yatak  yıkama bilinen tüm yöntemlerin çok daha etkili ve hijyenik bir yöntemdir. Kumaş ve deri kaplama koltuklarınızı en iyi şekilde sterilize edilmesini sağlayan bu yöntem, sadece kiri, lekeyi ve tozu çıkarmakla kalmaz aynı zamanda hijyen sağlaması açısından da en sağlıklı yöntemlerden biridir. Gözle görünmeyen mayk bastırları, toz akarlarını yok eden bu yöntemi kullanan en iyi Gebze koltuk yıkama firması, koltuk temizliği konusunda ve sağladığı hizmetler sayesinde başarısını üst seviyelere taşır.

En İyi Gebze Koltuk Yıkama Firması

Profesyonel olarak yapılan buharlı koltuk yıkama makinesi 170 dereceye kadar çıkan sıcaklık seviyesi ve temizlik esnasında hiçbir kimyasal ürüne ihtiyaç kalmadan yaptığı derin temizliği sayesinde koltuklarınızda bulunan lekeler buhar gücüyle tamamen sökülür ve ilk aldığınız günkü gibi yeni bir görünüme kavuşur. Hem sağlığınıza hem de koltuklarınıza zarar veren kimyasal bileşenleri koltuğunuzdan uzak tutarak hem kötü kokmalarının önüne geçersiniz hem de ortamda yaşayanların bu kimyasallara maruz kalmasını önlemiş olursunuz.

Kocaeli ve Derince bölgesinde, halı, su deposu, sandalye, kanepe ve buharlı koltuk yıkama firması Vitrin Temizlik, 15 yıllık tecrübesi, konusunda deneyimli personeli ve titiz çalışma prensibiyle kendileri ile iletişime geçildiği andan, kısa bir süre sonrasında koltuk temizliği yapılacak mekana ulaşır. Ortamda bulunanlara hiçbir şekilde engel olmadan, bir yada iki saat içerisinde işlemini tamamlar ve koltukları en hijyenik ve temiz bir şekilde teslim eder.

Buharlama Yöntemi ile Koltuklar Nasıl Yıkanır?

Diğer yıkama yöntemlerine göre daha pratik ve verimli olan buharla koltuk yıkama yöntemi ile eşyalar daha az ıslanır ve kuruma süreleri kısalır ve böylece de rutubet oluşumu önlenmiş olur. Yönteme başlamadan önce ilk yapılacak işlem emiş gücü yüksek olan makine ile koltukların üzerinde toz ve pislikler vakumlanır. İkinci aşamada ise koltuk minderleri ve koltuk kolları sırasıyla yüksek buhar gücüyle temizlenir.

Daha sonrasında koltukların oturma bölümlerine geçilir. Koltukların en çok kirlenen bölümleri kol kenarları ve sıklıkla oturulan bölgeleri olduğundan en çok uğraşılan alan burası olur. Koltukları kir ve lekelerden iyice arındırmak için öncelikle yüksek buhar gücü ile bölge iyice ıslatılır ve lekelerin kabarması, kirlerin belirginleşmesi sağlanır. Sonrasında makineye takılan yıkama aparatı ile işinin uzmanı deneyimi personel makineye yıkama aparatını takarak koltuğu tüm kirinden arındırır. En son işlem olarak da, emiş gücü yüksek olan makine ile vakumlama yaparak koltuklar kurumaya bırakılır.

Koltuk ve yatak yıkama işlemini en temiz ve en kısa sürede yapan bu işlemden yararlanmak için siz de Vitrin Temizlik firması ile iletişime geçebilir ve  hem koltuklarınızın ömrünü uzatabilir hem de hijyenik bir ortamda yaşama keyfini çıkarabilirsiniz.

Darıca Koltuk Yıkama Temizlik, özellikle evini sevenler ve özen gösterenler için en çok dikkat edilen ve seçimlerinde titizlikle davranılan konuların başında geliyor. Günümüzde özellikle iş hayatında yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdüren kadınların temizliğe ayıracak vakti olmadığı görülüyor. Bu gibi durumlarda koltuk yıkama hizmetleri, koltuklarını temizlemek isteyen ve fakat vakit bulamayanların yardımına koşuyor.

Darıca Koltuk Yıkama

Darıca koltuk yıkama hizmetinde kullanılan temizlik malzemeleri her daim son teknolojilere ayak uydurmuş ve etkili yöntemler olarak müşterilere sunuluyor. Günlük hayatta en çok kullanılan ve dinlenme noktası olarak bilinen koltuklar, dolayısıyla en çok kirlenen eşyaların arasında geliyor. Koltuklar üzerinde biriken kirleri, lekeleri veya görünmeyen bakterileri temizlemek için koltuk yıkama hizmetleri, temizlenecek koltuğun kumaşına, yapısına ve dokusuna da önem göstererek hizmet sunuyor.

Çekyat Yıkama

Darıca koltuk yıkama hizmetleri, tüm temizlik işlemlerini gerçekleştirirken son teknoloji ürünlerinde yardımı ile çekyat yıkama hizmeti de veriyor. Evinizde bulunan eşyalarda çıkmayan yemek, yağ veya farklı içerikte bir leke bulunuyorsa etkili temizlik malzemeleri ve standartları kullanarak koltuk yıkama hizmetleri, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğundan her daim en iyiyi hedefliyor. Yapılan işlemlerin sonunda eşyalar neredeyse ilk günkü gibi yeni duruyor.

Sandalye Yıkama

Özellikle yemek yenilen masalardaki yemek sandalyeleri en çok leke barındıran eşyaların başında geliyor. Aynı zamanda bu sandalyelerin bazılarının kumaşları lekeleri hapsettiğinden günlük hayatta kullanılan temizlik malzemeleri ile çıkma olasılığını da düşürüyor. Bu gibi işlemlerin profesyonel ve işini iyi yapan firmalar tarafından yapılması hem eşyanın zarar görmemesi, hem de vakit kazanmak açısından her daim tavsiye ediliyor. En çok tercih edilen firmaların başında gelen Vitrin Temizlik firması koltuk yıkama hizmeti ve çekyat yıkama işlemlerinin de dışında sandalye yıkama hizmeti de veriyor.

Darıca Koltuk Yıkama Hizmetleri Nasıl Fiyatlandırılıyor?

Darıca koltuk yıkama hizmeti almak isteyen müşterilerin en çok merak ettiği konuların arasında fiyatlar geliyor, bu konu hakkındaki detaylara aşağıda ulaşabilirsiniz.

  • Öncelikle yıkanacak olan eşyanın üzerinde bulunan lekelere bakılıyor ve buna göre fiyatlandırma uygulanıyor.
  • Daha sonrasında kaplamasına ve kenar kısımlarının hangi yapıda olduğu inceleniyor.
  • Ayrıca müşterilerin bir diğer merak ettiği ise markadır. Darıca koltuk yıkama hizmetleri yıkamalarında Karcher marka makine kullanıyor ve tüm yıkama işlemlerini bu makine ile gerçekleştiriyor.
  • Yıkama bittikten sonra en az 6 saat içinde hazır oluyor ve müşteriye teslim ediliyor.
  • Müşteri için aciliyet söz konusu ise acil kurutma sistemi kullanılıyor ve bu da fiyata ek olarak dâhil ediliyor.

Pandemi sürecinde tüm personellerin düzenli olarak testleri yapılıyor ve tüm hijyen kurallarına en iyi şekilde uyuluyor. Ayrıca koltuk yıkama hizmeti almak isteyen müşteriler ve detaylı bilgi için kocaelivitrintemizlik sosyal medya hesabından da takip edip, bizlere ulaşabiliyor. Belirli zamanlarda müşterilere sunulan kampanyalar için de yine sosyal medya hesapları üzerinden takipte kalınabilir.