Dilovası Koltuk Yıkama

Tıpkı sinema salonları gibi kafe ortamında da sirkülasyon fazladır. İnsan kalabalığının çok olduğu yerde de mutlaka kirlenme hızlı bir şekilde gerçekleşir. Dilovası koltuk yıkama hizmetlerimizde, bu hususları dikkate alıyoruz.

Dilovası Koltuk yıkama: Kafe Koltuk Yıkama

Kafe ortamlarında sandalye ve koltuk bulunur. Dilovası koltuk yıkama hizmetimizde de, hem sandalyelerinizi, hem de koltuklarınızı temizliyoruz. Kafelerinizde bulunan koltuk ve sandalye eşyalarınızı, son teknoloji cihazlarla ve özel deterjanlarla temizliyoruz.

Peki, koltuk ve sandalyelerinizi nasıl temizliyoruz?

Hemen anlatmaya başlayalım.

dilovası koltuk yıkama

Dilovası koltuk yıkama

Kafe Koltukları Nasıl Yıkanır?

Diğer koltuk yıkama işlemlerinde olduğu gibi öncelikle kuru temizleme gerçekleştirilir. Sandalye ve koltukların tozu, endüstriyel süpürgelerle alınır. Daha sonra ıslatma işlemi uygulanır. Islatma işleminden sonra 5 dakika beklenir. Buradaki amaç kirlerin yumuşamasıdır. Tabi ki ıslatma işleminde sadece su kullanılmaz. Kirleri ve lekeleri yumuşatma özelliğine sahip özel solüsyon ve deterjanlar kullanılır.

Bu solüsyon ve deterjanlar da makine yardımıyla püskürtülür. Özel solüsyon ve deterjanlar bakterilerin üremesini engeller ve etkisini aylarca sürdürür.

Daha sonra fırçalama aşamasına geçilir. Bu aşamada, sandalye ve koltuk üzerinde kir ve leke kalmayana kadar fırçalama işlemi uygulanır. Kocaeli koltuk yıkama firması olarak en çok da bu aşamaya emek harcadığımızı belirtelim.

Bir sonraki aşama vakumlamadır. Bu aşama da en az fırçalama aşaması kadar önemlidir. Çünkü süngerin içindeki su yeterince tahliye edilmezse, koku ve kusma yapar. Ayrıca bakterilerin hızla çoğalması için de ideal bir ortam oluşur.

Vakumlama işlemiyle sandalye ve koltuk süngerlerinde tüm kirli su tahliye edilir. Ta ki su kalmayana ve tamamen kuruyuncaya kadar.

Daha sonra durulama işlemine geçeriz. Her ne kadar vakumla tüm suyu tahliye etmiş olsak da, durulama ile kalan ufak tefek kirleri de tahliye etmiş oluruz. Durulamadan sonra tekrar vakumlama işlemi gerçekleştirerek, tüm suyu tamamen tahliye ederiz. Bu işlemi birkaç kez tekrar etmek durumunda kalabiliriz.

dilovası koltuk yıkama

Kafe koltuk yıkama

Son aşama ise kurutma aşamasıdır. Bu aşamada yine özel makinelerle kurutma işlemi gerçekleştiririz. Böylece sünger bünyesinde hiçbir şekilde su kalmamış olur.

Son kontrolleri yaptıktan sonra işimizi tamamlamış oluruz ve müşteriye teslim ederiz.

Kafe koltuk ve sandalyelerin temizlenmesi ile ilgili aşağıdaki videoyu izlemek isteyebilirsiniz.

https://youtu.be/5TSgLoFhxXg

Nelere Dikkat Ederiz?

Tüm aşamaların tam olarak yerine getirildiğinden emin oluruz. Çünkü her aşama temizlik için önemlidir. Dilovası koltuk yıkama aşamalarında, fırçalama ve kurutma işlemleri, diğer işlemlerden daha önemlidir. Çünkü bu iki aşamada kirleri ve inatçı lekeleri tamamen çıkarırız ve tam olarak hijyen sağlamış oluruz.

Tüm koltuk yıkama işlemlerimizde antibakteriyel ürünler kullanırız. Çünkü bizce temizlik yalnızca, yıkama ve kurutmadan ibaret değildir. Temizliğin yapılmasının asıl amacı, mikrop ve bakterilerden arındırmadır.

Çünkü insan sağlığına önem veririz.

Sandalye ve koltuk eşyalarının, metal ve ahşap aksamlarını da temizleriz. Bu da işimizin bir parçasıdır. Bu bölümler için de bazı yöntemler ve zarar vermeyen ürünler kullanırız.

Eğer gerekliyse kafe ortamındaki sandalye ve koltukları fabrikamıza temizlemek için götürürüz. Ama genel olarak yerinde temizlik hizmeti sağlarız. Yerinde temizlik hizmeti, işletme açısından da hızlı ve ekonomik olmaktadır. Ayrıca eşyaları taşırken olası risklerin de önüne geçilmiş olur.

Kafe işletmelerinizdeki koltuk ve sandalyelerin en iyi şekilde temizlenmesi için bizlere web sayfamızın iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.