Derince Yatak Yıkama

Bazı durumlarda yatakların kumaş ve sünger özelliklerinden dolayı kuru temizleme yapmak gerekebilir. Derince yatak yıkama hizmetlerinin bazılarını, kuru temizleme olarak yerine getiriyoruz.

Derince Yatak Yıkama: Kuru Temizleme Yapılır mı?

Nasıl ki bazı kıyafetlerde kuru temizleme yapmak gerekiyor, aynı şekilde bazı yatak türlerinde de aynı işlemin gerçekleştirilmesi gerekir. Aslında yatağın kılıfı yani yüzeyinin türüne göre kuru temizleme yapmak gerekir.

Ancak şimdiki yataklarda yatak kumaşı, baza ile birliktedir. Yani yatak kumaşı, aynı zamanda yatağın dış kabuğunu oluşturur. Bu tür baza türü yataklarda kuru temizleme ve diğer temizleme yöntemleri kullanılabilir.

Yatak yıkamayla ilgili, aşağıdaki videoyu da izlemek isteyebilirsiniz.

 

https://youtu.be/7vSycoyOyRQ

 

Yatak Örtüsü Kuru Temizleme

Yatak yıkama işleminde, yatak örtülerine kuru temizleme uygulanabilir. Aynı zamanda makineye atılarak da yıkanabilir. Tabi ki burada yıkama suyunun sıcaklığına dikkat etmek gerekiyor. Bazı kumaşlar diğerlerinden hassas olduğundan dolayı, düşük sıcaklıklarda yıkanmalıdır.

Yatak örtüsü temizliğinde, kuru temizleme yapılmasının en önemli nedeni, kumaşa hiçbir şekilde su değdirmemek. Yani kuru temizleme hizmeti aslında sadece tercihten ibaret.

Baza ve Sünger Kuru Temizleme ile Temizlenir mi?

Bazanın içerisinde de kalın bir sünger tabakası vardır. Sünger tabakasının arasında ise çelik yay sistemi vardır. Bazanın her tarafı, Derince yatak yıkama hizmetinde temizlenir. Ancak asıl önemli olan sünger ve dış kabul bölümünün temizlenmesidir.

Yani baza tipi yataklarda kuru temizleme yapmanın imkanı yoktur. Onun yerine buharlı temizleme yöntemi tercih edilir ve kullanılır.

Süngerlerin en önemli özelliklerinden birisi de, nemli olduklarında kötü koku yaymaları, bakteri ve mayt oluşumuna müsait olmalarıdır. Kuru temizleme hizmeti daha çok, yüzeyde yapılacak temizlikler için tercih edilir. Zaten kuru temizleme işleminde de buharlı temizleme yöntemi kullanılır.

Yatakları Nasıl Yıkıyoruz?

Derince yatak yıkama işlemi şu şekilde gerçekleştirilir.

Öncelikle yerinde yıkama mı yoksa fabrikada yıkama mı yapılacak ona karar verilir. Aslında bu kararı müşteri verir. Tecrübelerimize dayanarak şunu söyleyebiliriz ki, müşterilerimizin birçoğu yerinde yıkama hizmetini, fabrikada yıkama hizmetine tercih ediyor.

Çünkü yerinde yıkama işlemi daha hızlı gerçekleşiyor. Müşterinin gözü önünde yapıldığı için, müşterinin içi rahat ediyor. Ayrıca zaman ve para açısından daha fazla tasarruf edilebilmesini sağlıyor.

Firma olarak bizlerde, Derince yatak yıkama hizmetinde, yerinde yıkama yapılacak şekilde sistemimizi düzenledik. Özel makineler satın aldık. Etkili yöntemler geliştirdik ve personelimizi, yerinde yıkama yapacak şekilde eğittik.

Öncelikle yatak yüzeylerini tozdan arındırırız. Bu işlem için endüstriyel süpürgeleri kullanırız. Daha sonra özel bir solüsyonu, yatak içlerine sirayet edecek şekilde püskürtürüz. Solüsyon sayesinde, yatak yüzeyinde bulunan inatçı lekeler çözülmeye başlar.

Vakumlu süpürge ile solüsyonu makine içerisine çekeriz. Daha sonra bol köpükle yatak yüzeyini yıkarız. Köpüğün yüzeye iyice yayılması için fırçalama işlemi uygularız. Köpük bir süre yatak üzerinde bekler. Daha sonra köpüğü vakumla çekeriz.

Buharlı makine ile yatak yüzeyini bir güzel yıkarız. Buhardan kalan nemi gidermek adına, vakumla çekme işlemi uygularız. Özel kurutucularla, kalan nemi de gideririz.

Son kontrolleri yaptıktan sonra, yaptığımız işi müşterimize gösteririz.

Bazı baza modellerinde, baza içerisinde bulunan süngeri çıkarmak kolaydır. Fermuarlı olan modellerde fermuar açılarak, baza içerisindeki sünger çıkarılabilir. Yıkandıktan ve iyice kurutulduktan sonra, tekrar baza içerisine yerleştirilir.

Ancak bazaların birçoğunda bu sistem yoktur. Bu tür yatakların temizlenmesi, yüzeyindeki kabuğun temizlenmesiyle mümkündür. Zaten yatak içerisindeki sünger korumalıdır ve kolay kolay kirlenmez. Kirlendiği zamanda zaten bazanın değişmesinin vakti gelmiş demektir.

Yatak yıkama hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için, https://kocaelikoltukyikama.net/iletisim/ adresini ziyaret edebilirsiniz.