Çayırova Koltuk Yıkama

Birçoğumuz sinemaya gitmeyi ve film izlemeyi severiz. Peki ya sinemadan ayrıldıktan sonra, salonun durumunu hiç merak ettiniz mi? Çayırova koltuk yıkama firması olarak biraz ipucu verelim.

Yerlerde ve koltuk üzerinde patlamış mısırlar vardır. Koltuk üzerine meşrubat dökülmüştür ve iz yapmıştır. Özellikle koltuk aralarında bir dünya pislik ve kalıntı olduğunu belirtmiş olalım.

Her ne kadar seans aralarında hızlı temizlik işlemli, görevli personeller tarafından yapılsa da, koltuk kumaşına ve süngerine işleyen lekeler yüzeysel temizlikle giderilemezler.

Çayırova Koltuk Yıkama: Sinema Koltuk Yıkama

Sinema koltuklarının günlük temizliği ve bakımı yapılsa da, dönemsel olarak profesyonel temizlik hizmeti almak gerekir. Derinlere işleyen lekelerin çıkarılması ve hijyeni temizlik sağlanabilmesi için gereklidir.

Çünkü profesyonel temizlik hizmetinde özel deterjanlar ve makineler kullanılır. Çayırova koltuk yıkama işlemlerinde endüstriyel özellikler sergileyen vakumlu ve buharlı makineler kullanılır.

Sinema koltuk yıkama işleminde öncelikle toz alma işlemi yapılır. Aynı zamanda koltuk aralarına sıkışan kırıntılar da temizlenir. Vakumlu süpürgenin özel aparatı ile koltuk aralarındaki kırıntıları çekip almak oldukça kolaydır.

çayırova koltuk yıkama

Çayırova Koltuk Yıkama

Sinema Koltukları Nasıl Yıkanır?

Çayırova koltuk yıkama hizmeti ile diğer koltuk yıkama hizmeti aslında aynı işlemlere tabidir. Ancak sinema koltuklarının temizliğinde tabi ki bazı farklılıklar vardır.

Kullanılan deterjanlar ve makineler tamamen aynıdır. Yalnızca yöntemde bazı değişiklikler söz konusudur.

Koltukların döşemesine uygun deterjan seçimi gerçekleştirilir. Alan geniş olduğundan ve yıkanacak koltuk sayısı fazla olduğundan dolayı, birçok personel görevlendirilir.

Elektrik süpürgesiyle kuru temizleme yapıldıktan sonra, koltuk yüzeyine özel bir solüsyon püskürtülür. Bir süre beklenir ve solüsyonun koltuk içlerine nüfuz etmesi sağlanır.

çayırova koltuk yıkama

Sinema koltuk temizleme

Daha sonra buharlı yıkama işlemine geçilir. Koltuk yüzeyi, 80-120 derece sıcaklıklarda olan buharla iyice dezenfekte edilir. Bu sıcaklıklarda bakteriler ve maytlar tamamen yok olacaktır.

Yüksek emiş gücüne sahip vakum makinesiyle temizlik işlemi gerçekleştirilir. Vakum makinesi aynı zamanda, solüsyon ve buhar nemini çekip alır. Daha sonra leke kontrolü işlemi gerçekleştirilir. Lekelerin giderilmesi için de özel deterjan ve solüsyon kullanılır.

Sonraki aşamada, durulama işlemi gerçekleştirilir. Vakumlu süpürgenin aparatıyla koltuk yüzeyine su püskürtülür ve durulama işlemi tamamlanır.

Son aşamada ise kurutma işlemi vardır. Oldukça önemli bir aşamadır. Çünkü yeteri derecede yapılmayan kurutma işlemi sonucunda, koltuk içlerinde bakteri üreyebilir.

Sinema koltuğu yıkama ile ilgili aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/h2EZbVkYOK0

Nelere Dikkat Edilir?

Koltuk yıkama işlemi, yalnızca makinelerin ve yöntemlerin kullanılmasından ibaret değildir. Aynı zamanda yapılan işin sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir. Son teknoloji cihazların kullanımı önemlidir. Ancak deneyimli ve alanında uzman personelin de temizlik işlemlerinde yer alması gerekir. Sonuçta makineleri kullanan da temizlik işlemini yapan da deneyimli personeldir.

Özellikle derinlere işlemiş lekelerin tespit edilmesi önemlidir. Lekeleri tespit edebilmek adına deneyimli personelimizden yararlanırız. Aynı zamanda özel mor ötesi yayan cihazlardan da yararlanırız. Çünkü bu cihazların yaydığı ışık altında, derinlere işlemiş lekeler rahatlıkla görülebilir.

İş sırasında sürekli olarak kontrol işlemi gerçekleştiririz. Aynı zamanda işi tamamladıktan sonra da son kontrolleri yaparız. Çünkü uzun yıllar boyunca kalite standartlarından ödün vermedik.