Başiskele Yerinde Halı Yıkama

Başiskele yerinde halı yıkama firmamız, halıfleks gibi ev ya da iş yerleri mekan zeminlerini kaplayan, duvardan duvara halı türlerini yerlerinden kalkma durumu olmadığı için bulundukları yerde yıkayan halı yıkama firmasıdır. Halıflekslerin zemine yapıştırılması nedeni ile bütün toz ve kiri içerisine hapseder. Bu durum ise halıların çabuk kirlenmesine neden olmaktadır. Bu halı türlerinin yerinden kalkması mümkün olamayınca sahipleri tarafından bulundukları yerde temizlenme ihtiyacı duyuldu. Bu şekilde de yerinde halı yıkama teknikleri geliştirilmiş oldu.

Başiskele yerinde halı yıkama firması olarak biz, müşterilerimizi memnun edebilmek adına halıların kirlilik derecelerine ve kullanım durumlarına göre farklı farklı yöntemler kullanmaktayız. Bu yöntemler;

Bu yöntem halı yıkama makineleri kullanılarak ve şampuanlama ve vakumlama yöntemi ile yapılmaktadır. Halı yıkama şampuanları hem parfüm, hem de parlatıcı içerdiği için yıkama işlemi sonrasında çok güzel kokan, temiz halılar görmek mümkün olur. Fakat derinlemesine temizlik olmadığı için etkisi tartışılır.

Başiskele Yerinde Halı Yıkama

Buharla Yıkama

Buharlı yerinde halı yıkama yöntemi, diğer yıkama metotları içerisinde en etkili olan yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde sıcak su ve şampuan karışımından oluşan sıvı halıların içerisine enjekte yapılır. Bu işlemin ardından çekimi güçlü bir makine ile vakum işlemi yapılır. Mümkün oldukça çok kir ve mikrobu söker ve derinlemesine nüfus edebildiğince halıyı temizleyerek güzel kokulu bir şekilde halıların temiz bırakılmasını sağlar.

Köpükle Yıkama

Çok az miktarda hazırlanan su ve köpük sayesinde halı diplerine kadar gelen köpük, kir ve tozlara yapışır. Daha sonra vakumlama sayesinde pisliklerin çoğundan kurtulunmuş olur.

Kuru Temizleme

Kuru temizleme yapılan halıların kurutma derdi olmadığı için oldukça ideal bir temizlik şeklidir. Bu temizleme şeklinde kuru olan temizlik tozu ile halının üzerinin örtülmesi sağlanır. Daha sonra da vakumlama işlemi yapılır.

Bonnet Yıkama

Bu temizleme şekli kimyasal madde içerikli olması nedeni ile genel olarak işyerleri zeminlerinde kullanılır. En çok da endüstriyel halıların temizliği için kullanılır.

Başiskele yerinde halı yıkama firmamız, en son teknolojiler sayesinde her türlü halı temizliğini yerinde yapabilmektedir.